| Autor: mikolaj

CLAAS DISCO 1100 TREND. Bo w intensywnym użytkowaniu terenów zielonych potrzebna jest duża moc maszyn

W intensywnym użytkowaniu terenów zielonych pożądana jest duża moc maszyn. Przy niekorzystnej pogodzie jakość kiszonki często bowiem zależy właśnie od nieprzerwanych zbiorów. Dzięki DISCO 1100 TREND firma CLAAS prezentuje nową kosiarkę, która dzięki łatwej obsłudze i dużej szerokości roboczej wynoszącej 10,70 m zapewnia dobrą wydajność w gospodarce użytków zielonych.

CLAAS DISCO 1100 TREND. Bo w intensywnym użytkowaniu terenów zielonych potrzebna jest duża moc maszyn

CLAAS DISCO 1100 TREND

Nowa kosiarka bazuje na urządzeniu zaprezentowanym już w zeszłym roku, tj. DISCO 1100 C BUSINESS o tej samej szerokości pracy, która jest najwydajniejszą na rynku kosiarką z kondycjonerem. Przedstawiając DISCO 1100 TREND firma CLAAS oferuje ogromną wydajność również bez spulchniacza i z uproszczoną obsługą – idealną dla rolników, którzy w gospodarce użytków zielonych stawiają na własny sprzęt jak i dla firm usługowych.  
 
Długotrwała technika

Kosiarka DISCO 1100 TREND łączy wysoką wydajność z łatwą i przez to bardzo stabilną, trwałą techniką. Kosiarka pracuje czysto mechanicznie, poza elektronicznym panelem obsługi, dzięki któremu można wybrać różne funkcje jak np. obsługę pojedynczych kosiarek. Wszystkimi innymi funkcjami wygodnie steruje kierowca poprzez hydrauliczne zawory traktora, dlatego też nowa kosiarka bardzo dobrze nadaje się do prosto wyposażonych traktorów od 160 KM.
 
Kosiarka pracuje z pomocą sprawdzonej belki tnącej MAX CUT i systemu odciążającego ACTIVE FLOAT. Przez system ACTIVE FLOAT kierowca może w każdej chwili podczas jazdy dostosować nacisk na grunt obu jednostek koszących i zareagować na zmieniające się warunki. W opcji, tak jak w przypadku wszystkich kosiarek DISCO, istnieją płozy ślizgowe oraz płozy wysokiego cięcia względnie płozy podwójne wysokiego cięcia, aby można było w pełni dostosować wysokość cięcia. Korzystne przełożenie zębatek umożliwia ponadto koszenie ze zredukowaną liczbą obrotów, tj. 850 obr/min, przez co wyraźnie zmniejsza się zużycie paliwa.
 
Ochrona w razie kolizji

Długotrwałość modelu DISCO 1100 TREND zapewniona jest dzięki różnym urządzeniom zabezpieczającym. I tak w przypadku kolizji zabezpieczenie przed przeciążeniem SAFETY LINK chroni napęd belki. Dodatkową ochronę dla obu jednostek koszących zapewnia hydrauliczne zabezpieczenie najazdowe (nonstop). Przy czym przy określonym ciśnieniu uruchamiają się cylindry i jednostka kosząca odchyla się zarówno w tył jak i w górę. Przez stałe ciśnienie oleju w układzie dana jednostka po ominięciu przeszkody automatycznie powraca do swojej pozycji.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: