| Autor: mikolaj

Dobra sprzedaż przyczep rolniczych w marcu 2015 r.

W marcu zaobserwowano przedłużenie wzrostowych tendencji na polskim rynku przyczep rolniczych. W trzecim miesiącu 2015 r. zarejestrowano 496 przyczep rolniczych, a zatem o ponad 6% więcej w stosunku do analogicznego miesiąca w 2014 r.

Dobra sprzedaż przyczep rolniczych w marcu 2015 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych w marcu 2015 r.

Przypomnijmy, iż miesiąc wcześniej zarejestrowano 400 przyczep, a zatem marcowa sprzedaż była o 96 sztuk większa. Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosła 1179 sztuk, co jest wynikiem o ponad 11% wyższym wobec poprzedniego roku. Począwszy od stycznia sprzedaż z każdym miesiącem regularnie wzrastała, a przecież sezon zakupowy dopiero przed producentami. Wszystko wskazuje zatem na to, że czeka nas całkiem dobry rok dla rynku przyczep rolniczych.

Sprzedaż przyczep rolniczych Pronar

Bezsprzecznym liderem rynku przyczep rolniczych w Polsce jest Pronar, który rozpoczął nowy rok od mocnego uderzenia. W marcu zarejestrowano 214 nowych przyczep tego producenta, co stanowiło wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2014 r. o prawie 43%. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep Pronar była wyższa o ponad 34%. W omawanym czasie udział przyczep producenta w rynku przekroczył 43,3%.

Czytaj także: Sprzedaż ciągników rolniczych w marcu 2015 r.

 

Sprzedaż przyczep rolniczych Metal-Fach

Drugim najchętniej wybieranym producentem z 14,8% udziałem w rynku był Metal-Fach. W marcu 2015 r. producent z Sokółki umocnił swoją pozycję, gdyż przyczepy tej firmy wybrano 83 razy, co stanowiło wielkość wyższą o 22% w stosunku do tego samego okresu w 2014 r. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep firmy Metal-Fach jest o 3,6% wyższa.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metaltech

Na trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu wskoczył Metaltech. Marcowa sprzedaż producenta na poziomie 70 przyczep (+35% r/r) pozwoliła zdystansować konkurentów w walce o podium. Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych firmy Metaltech w pierwszym kwartale br. wyniosła 123 sztuki i była o prawie 30% wyższa wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!