| Autor: redakcja1

Ekologicznie czysta farma

Gospodarze i Rolnicy dbając o ekologię na gospodarstwie rolnym, coraz częściej decydują się na „świadomy” wybór odpowiednich środków ochrony roślin, na dobór i użycie odpowiednich materiałów do zabudowy, inwestują w termomodernizację opartą na odnawialnych źródłach energii. Ale są dziedziny, o których się zapomina.

Ekologicznie czysta farma
Czystość w gospodarstwie rolnym ma znaczenie

Nie zawsze jednak brane pod uwagę są najprostsze rozwiązania z naszego otoczenia. Skupmy się na kwestii mycia sprzętu rolniczego, pojazdów, hal udojowych, hal hodowlanych, zadbanie o czystą posesję. Trend wierzących w ekologiczne właściwości wody na szczęście się zmniejsza. Mam tu na myśli rosnącą świadomość użytkowników co do ekologii, prowadzącej do minimalizowania zużycia zasobów naturalnych. Co raz częściej poszukiwane są rozwiązania wspierające mycie, polegające na minimalnym wykorzystaniu wody w procesie.

Nie samą wodą człowiek żyje

Czysta farma nie jest pozbawiona środków chemicznych. Czysta farma to gospodarstwo racjonalnie i świadomie dobierające najlepsze produkty, z dostępnych na rynku. Celem jest zrównoważenie skutków wpływających na środowisko. Dzisiaj bardzo ważną rolę odgrywa wiedza. Utrzymywaniu czystości, towarzyszy chęć zachowania przyrody w jak najlepszej kondycji. Jak to pogodzić?

Ekologiczne płyny do mycia maszyn rolniczych i zabudowań

Na rynku od dłuższego czasu dostępne są ekologiczne płyny do czyszczenia maszyn rolniczych i urządzeń. Takie produkty wytwarzane są przez markę Hyperin. Biodegradowalność, łatwość usuwania z powierzchni, odparowalność, bezpieczeństwo dla materiałów, możliwość do wykorzystania na powierzchniach mających kontakt z żywnością. To najważniejsze cechy jakimi marka kieruje się w swojej filozofii produkcji. Przy projektowaniu płynów myjących, założeniem również była skuteczność, powodująca ograniczenie zużycia zasobów wodnych.

Świadoma marka

Hyperin jako pierwszy zwracał uwagę na nieekonomiczne i nieekologiczne mycie z wykorzystaniem jedynie wody. Woda nie posiada w składzie związków zmiękczających zabrudzenia. Nie posiada również związków neutralizujących np. ś.o.r. Powoduje to nadmierne zużywanie wody w celu doczyszczenia złogów zgromadzonych na powierzchniach maszyn, pojazdów czy zabudowań. Brak w wodzie związków zabezpieczających, doprowadza do szybszej degradacji powierzchni. To natomiast wymusza na nas np. częstszą wymianę sprzętów co z ekologią nie jest po drodze.


Tagi:
źródło: