| Autor: redakcja

GOEWEIL na Agro Show 2021

GÖWEIL podczas Agro Show zaprezentował całą gamę maszyn, które ma w swojej ofercie. Począwszy od prostych narzędzi po sztandarowe produkty jak owijarki do kostki czy prasoowijarkę do bel okrągłych GÖWEIL G-1 F125 KOMBI.

GÖWEIL pierwszy raz w Polsce podczas wystawy Agro Show zaprezentował owijarkę z własnym silnikiem GÖWEIL G 4010 Q PROFI. Co jest podyktowane coraz większym zainteresowaniem jak powiedział w wywiadzie Dawid Wieczorek Manager Regionalny na Polskę GÖWEIL.
 
Owijarka do bel prostopadłościennych GÖWEIL G 4010 Q Profi to stacjonarna maszyna. Przekonuje nie tylko dzięki podwójnemu ramieniu owijarki, ale też dzięki całkowicie automatycznemu sterowaniu programowemu Profi. Przy pomocy tej owijarki można owijać bele prostokątne o długości do dwóch metrów. Szczególnie praktyczne jest owijanie bel podwójnych. Wydajność się zwiększa i oszczędza do 20 % folii. Kolejną dużą zaletą owijarki do bel prostopadłościennych GÖWEIL G 4010 Q Profi jest to, że można przy jej pomocy owijać zarówno bele okrągłe jak i prostopadłościenne. Owijarka jest wyposażona standardowo w chłodzony wodą wysokoprężny silnik KUBOTA 17,5 kW z akumulatorem, prądnicą,licznikiem godzin i rozrusznikiem elektrycznym oraz instalacją hydrauliczną.
 
Wśród prezentowanych maszyn nie zabrakło także chwytaków do bel czy chwytaka do dużych kostek BTGQU. Chwytak do dużych kostek GÖWEIL BTGQU nadaje się do transportu i układania w stosy bel kwadratowych do 2,10 m. Chwytak do bel kwadratowych nadaje się także do transportu wszelkiego rodzaju bel okrągłych o średnicy maks. 2,00 m. Specjalny kształt zaokrąglonych i dużych ramion chwytaka  gwarantuje uchwycenie wszystkich bel bez uszkadzania, w sposób niezwykle delikatny.
 
Całą prezentację uzupełniała szlifierka do noży MS100 - urządzenie do szlifowania noży dla rolnictwa. Przy pomocy szlifierki do noży GÖWEIL można szlifować zarówno noże wygięte jak również proste – bez trudu, w sposób prosty i szybki. Nastawianie parametrów szlifowania można dopasowywać pod względem nachylenia i długości indywidualnie i bezstopniowo. Dzięki temu, także szlifowanie noży o bardzo małym promieniu nie nastręcza żadnych problemów. Dzięki bocznemu ogranicznikowi obrotu nie dochodzi do ostrzenia poza krawędzią noża. Na stole szlifierki do noży MS 100 promienie są najczęściej zdefiniowane, co ułatwia znalezienie właściwego położenia.


Tagi:
źródło: