| Autor: tubes

Jak radzić sobie z usterkami elementów układu hydraulicznego?

Układy hydrauliki siłowej są szeroko stosowane m.in. w maszynach rolniczych, leśnych, budowlanych, wydobywczych czy komunalnych. Ich elementy bardzo często narażone są na uszkodzenia związane ze zużyciem lub nieprawidłowym użytkowaniem.

Jak radzić sobie z usterkami elementów układu hydraulicznego?
Szczególnie wrażliwymi elementami układu są przewody hydrauliczne, które narażone są na przetarcia, uderzenia czy zerwanie. W celu ich ochrony warto stosować osłony, dzięki którym wydłuża się żywotność przewodów. Spiralne osłony Safeplast charakteryzują się m.in. elastycznością oraz odpornością na ścieranie. Dzięki przyrządowi „Safe tool” są łatwe do zamontowania poprzez nawinięcie ich na wąż lub wiązkę węży.


 
Nie zawsze jednak uda się uniknąć awarii przewodów hydraulicznych. Na taką sytuację warto zaopatrzyć się w prasę zaciskową, która umożliwi wymianę przewodu we własnym zakresie. W zależności od potrzeb można nabyć mniejsze, ręczne prasy zaciskowe bądź większe prasy hydrauliczne o nacisku nawet do tysiąca ton. Na wyposażeniu warto mieć również węże oraz okucia hydrauliczne. Dzięki takiemu przygotowaniu uda się na pewno ograniczyć niepotrzebne przestoje w pracy maszyn i urządzeń, a czasem nawet ich uniknąć.


 

Istotną kwestię stanowi także czystość oleju hydraulicznego, do którego mogą dostać się pozostałości po produkcji przewodów, takie jak opiłki metalu czy gumy. Zanieczyszczenie oleju hydraulicznego może powodować przyspieszenie zużycia elementów układu hydraulicznego, a w skrajnych przypadkach ich zniszczenie. Aby temu zapobiec należy zadbać m.in. o czystość przewodów. Umożliwia to system Ultra Clean®, który polega na przestrzeliwaniu przewodów korkami, które zbierają brud i zanieczyszczony olej.
 
Nie da się uniknąć awarii czy też zużycia elementów hydrauliki siłowej. Można jednak podjąć działania, które opóźnią zużycie bądź umożliwią szybką naprawę komponentów hydraulicznych. Dzięki temu można uniknąć bądź ograniczyć przestoje pracy maszyn i urządzeń, a tym samym i koszty takiego przestoju.
 
System Ultra Clean®, osłony Safeplast, prasy hydrauliczne, węże i okucia hydrauliczne oraz wiele innych produktów znajdą Państwo w ofercie firmy Tubes International.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!