| Autor: redakcja

Metal-Tech odświeża linię rozrzutników RO

Założeniem rozrzutnika RO jest prostota jak zapewnia marka Metal Tech. Maszyna z wąską obniżoną skrzynią o ścianach ze stali Strenx® i podłodze o grubości 6mm. Nadwozie samonośne osadzone na kołach o dużej średnicy. Ma sprawiać, że staje się to maszyna o zwartej budowie, zyskuje stabilność, przy obniżonej masie i zachowaniu zwrotności.

Metal-Tech odświeża linię rozrzutników RO
Skrzynia ładunkowa
 
Pomimo specyficznej budowy, skrzynia ładunkowa rozrzutnika RO ma konstrukcję zapewniającą dużą ładowność. Zależnie od modelu, przy wysokości skrzyni w zakresie od 1100 do 1400 mm, może ona pomieścić ładunek o objętości od 8 do 16 m3 w wersji podstawowej (bez nadstaw), istniej możliwość dołożenia nadstaw o wysokości 350 mm.
 
Zaletą rozrzutnika jest także jego wytrzymałość, która wynika z zastosowanego materiału na poszycie ścian oraz sposób ich wyprofilowania. Blachy Strenx® w porównaniu do stali standardowej oferują większą wytrzymałość. Profilowanie zostało poprawione, aby umożliwić lepszy przesuw materiału w stronę wałków adaptera. W górnej część skrzyni ładunkowa rozchodzi się do 2000 mm, co ułatwia załadunek i zwiększa objętość dla nasypowej części ładunku. 

Efektywny rozrzut

Rozrzutniki w wersji standardowej wyposażone są w adaptery z pionowymi wałkami rozrzucającymi. Każdy adapter standardowo ma zamontowany stół poprawiający jakość i równomierność rozrzutu dla sypkich materiałów.

Niepewna sytuacja na rynku zachodnim związana z COVID-19 i brak ciągłości dostaw od naszych partnerów zmusiła nas na wdrożenie własnej linii produkcyjnej adapterów rozrzucających. Są to adaptery o giętych zwojach zapewniających dokładne rozdrabnianie oraz większą szerokość rozrzutu. Użyta wysokogatunkowa stal do produkcji adapterów zapewnia bardzo dużą ich wytrzymałość. Zwoje zakończone są wymiennymi nożami ze stali Hardox® o grubości 10mm. Adapter wyposażony jest w centralne smarowanie łożysk górnych.
 
Niezawodne zawieszenie

Na komfort pracy w szczególności ma wpływ odpowiednio dobrany układ jezdny oraz amortyzacja dyszla. 

Zawieszenie standardowo posiada regulację, która umożliwia dopasowanie środka ciężkości w zależności od rodzaju przewożonego materiału, jego masy, współpracującego ciągnika oraz ukształtowania terenu.
 
W rozrzutnikach o mniejszej ładowności zawieszenie dyszla opiera się na resorach piórowych z dodatkowymi odbojami, a przy większych tonażowo rozrzutnikach zawieszenie dyszla jest hydrauliczne. Zapewnia to lepsze tłumienie wstrząsów, łatwiejszą kontrolę pracy, dzięki czemu praca z rozrzutnikiem jest bardziej komfortowa. Amortyzacja hydrauliczna przekłada się na bardziej równomierny rozrzut.

Wszechstronne zastosowanie
 
Rozrzutniki RO to uniwersalne maszyny rolnicze przeznaczone do roztrząsania obornika, wapna, torfu, oraz kompostu Po zamontowaniu nadstaw oraz doposażeniu w przystawkę objętościową z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako samowyładowcze przyczepy objętościowe podczas zbioru zielonki.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!