| Autor: mikolaj

Nowe wyposażenie dostępne dla serii ARION 400

Ciągniki CLAAS serii ARION 400 mogą być wyposażone w rozwiązania techniczne znane z dużych traktorów tej samej firmy. Należy do tego sprawdzona przekładnia HEXASHIFT, funkcja zarządzania na uwrociach CSM i TELEMATICS. Także nowo opracowany dynamiczny układ kierowniczy dostępny jest dla ciągników ARION 400 w wyposażeniu dodatkowym.

Nowe wyposażenie dostępne dla serii ARION 400

CLAAS ARION 400

Modele ARION 400 z uwagi na swoją kompaktową budowę i różne moce silników od 90 do 140 KM to uniwersalne ciągniki idealne dla każdego typu pracy. Dzięki rozbudowanym wersjom wyposażenia rolnicy mogą teraz jeszcze wygodniej gospodarować gruntami, prowadzić zbiory roślin pastewnych, wykonywać transport lub roboty ładowaczem czołowym.
 
Przekładnia HEXASHIFT i zarządzanie na uwrociach CSM

Dla modeli ARION od 460 do 430 do wyboru są dwa rodzaje skrzyni biegów: znana QUADRISHIFT i nowa przekładnia HEXASHIFT. Przekładnia HEXASHIFT dzięki czterem zautomatyzowanym grupom i sześciu poziomom obciążenia pozwala na jazdę po ulicy z małą prędkością obrotową silnika. Oznacza to mniejszy hałas dla operatora podczas jazdy i mniejsze zużycie oleju napędowego. Dzięki sześciu poziomom obciążenia biegi w dużym stopniu nakładają się na siebie tak, że dla każdego zakresu zastosowania można wybrać optymalną ilość obrotów i prędkość jazdy. Wszystkie 24 biegi można wygodnie przełączać wielofunkcyjnym uchwytem bez konieczności używania przy tym pedału sprzęgła. Dzięki automatycznej przekładni HEXACTIV operator może całkowicie zlecić zmianę biegów traktorowi.
 
Kolejną nową zmianą wyposażenia dla modelu ARION 400 jest sprawdzone zarządzanie na uwrociach CSM (CLAAS SEQUENCE MANAGEMENT), które wykorzystuje do tego kolorowy wyświetlacz CIS. Dzięki temu systemowi można zapisać wiele funkcji ciągnika w kolejności obsługi, na przykład elektroniczne zawory hydrauliczne, podnośnik, prędkość obrotowa silnika i wał odbioru mocy. Obsługa jest bardzo łatwa i odciąża kierowcę przede wszystkim przy absorbujących manewrach podczas jazdy, przy których w przeciwnym razie należałoby wykonać po kolei wiele czynności związanych z obsługą. Łącznie można zapisać cztery sekwencje nawrotów zawierające aż do 200 czynności, które można wywołać przez pole obsługi CSM znajdującego się w prawej konsoli bocznej lub przez uchwyt wielofunkcyjny.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!