| Autor: mikolaj

Nowoczesne pomieszczenia gospodarcze

Wszyscy zgodnie stwierdzą, że w domu czy mieszkaniu nigdy nie ma dość miejsca na różne drobiazgi, narzędzia, sprzęty i inne szpargały.

Nowoczesne pomieszczenia gospodarcze

Jeśli budujemy dom sprawa jest nieco łatwiejsza – już przeglądając projekty domów możemy zwrócić uwagę na przestrzeń, którą można zaadaptować na pomieszczenie gospodarcze. Warto mieć na to wzgląd zwłaszcza oglądając projekty domów parterowych i małych.

Bez pralni ani rusz

Pomieszczenia gospodarcze, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, były potrzebne od zawsze. I choć nie jest już potrzebne miejsce do magazynowania węgla, a i przydomowa spiżarka nie musi mieć aż takich gabarytów jak pół wieku temu, to jednak nowoczesny dom nie obejdzie się bez porządnej kotłowni, pralni z suszarnią, schowka na wiadra, miotły i środki czystości oraz strychu, w którym magazynowane mogą być pamiątki i przedmioty używane jedynie sezonowo.


Warsztacik

Poza standardowym garażem warto zastanowić się nad wydzieleniem przylegającej doń części na warsztacik: pomieszczenie, gdzie każda śrubka miałaby swoją szufladę, niebezpieczne chemikalia byłyby skutecznie zabezpieczone przed dziećmi, a rowery, narty, sanki itp. posiadałyby swoje miejsce parkingowe.

Stylowa spiżarnia

Nowoczesna spiżarnia nie musi być jedynie magazynem. Może być gustownie urządzonym pomieszczeniem, do którego aż chce się iść, by wybrać coś smakowitego z własnoręcznie przygotowanych przetworów. Na drewnianych półkach można ustawić są weki, a pod jedną ze ścian –  zamrażarkę, obudową dopasowaną do wystroju wnętrza.

Serce ogródka

Zdecydowanie nieładnie wyglądają porozrzucane pod ogrodzeniem sprzęty, kosiarka stojąca w kącie, meble ogrodowe zagracające ganek i gumiaki pozostawione na schodach tarasu. Rozwiązaniem jest wybudowanie szopy na narzędzia i sprzęty ogrodowe, w której w należnym porządku będzie się przechowywać wszystko, co jest niezbędne do dbania o ogród. I nie musi to być rudera zbudowana ze starych desek. Nowoczesne szopy można wspaniale komponować się z wystrojem ogrodu. Tak, że mogą one same w sobie stanowić ozdobę.

A jeśli komuś się wydaje, że takie pomieszczenia to marnotrawstwo miejsca, niech się dokładnie zastanowi. Nie muszą one być duże, nawet jedno uniwersalne pomieszczenie gospodarcze może sprawić, że cały dom wyda się obszerniejszy.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!