| Autor: redakcja

Opryskiwacz Mescomp na Polagra Premiery 2020

Wszystkie opryskiwacze oferowane przez Mescomp są wykonywane z odwróconym ciągiem. Wentylator umieszczony jest między zbiornikiem głównym a kolumną. W ten sposób wentylator nie zaciąga powietrza wydmuchiwanego przez kolumnę i uzyskuje szerszy zasięg zarówno w poziomie jak i w pionie.

Wszystkie opryskiwacze oferowane przez Mescomp są wykonywane z odwróconym ciągiem. Wentylator umieszczony jest między zbiornikiem głównym a kolumną. W ten sposób wentylator nie zaciąga powietrza wydmuchiwanego przez kolumnę i uzyskuje szerszy zasięg zarówno w poziomie jak i w pionie. Przy największych wentylatorach, a więc wentylatorach o średnicy 900mm opryskiwacze uzyskują zasięg do 5,5 m, mimo że kolumna nie jest zbyt wysoka. Typowa wysokość kolumny to 2,3 m. Kolumny produkowane przez Mescomp mają zmienną geometrię, co oznacza, że kolumna z boku nie ma stałej szerokości,  na dole jest węższa a do góry najszersza, taka konstrukcja umożliwia większy transport powietrza w górne partie roślin i w ten sposób zwiększa zasięg. We wszystkich, nowych modelach Vulcano instaluje się kolumnę wygięta w łuk.
 
 
Nasze opryskiwacze były badane w m.in. w instytutach niemieckich oraz włoskich, testy tam przeprowadzone, potwierdzają, że nierównomierność oprysku w pionie nie jest obarczona większym błędem niż 2%, natomiast nierównomierność z lewej i prawej strony nie przekracza 1%. Nasze opryskiwacze to klasa premium, więc w standardowym wyposażeniu posiadają m.in. automatyczny rozwadniacz i myjkę  -  mówi właściciel firmy Mescomp, Pan Maciej Maszner. 
 
 
Chciałbym również zwrócić uwagę na to, że zbiornik na czystą wodę, który ma pojemność około 200l i  waży  200 kg,  jest umieszczony w tym opryskiwaczu równomiernie na całej powierzchni zbiornika głównego. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeżeli w opryskiwaczu jest dyszel skrętny, dlatego że przy ciągnięciu pustego opryskiwacza (jeżeli zjeżdżamy do bazy i chcemy go ponownie zatankować - natomiast zbiornik z czystą wodą jest całkowicie wypełniony) opryskiwacz zachowuje się stabilniej, bez ryzyka wywrotu. Natomiast te opryskiwacze, które mają zbiornik z boku, asymetryczne, powodują niestabilną pracę ciągnika, stwarzając zagrożenie wywrócenia maszyny - dodaje Maciej Maszner.
 
W opryskiwaczach Mescomp stosuje się zawory kulowe ze stali kwasoodpornej firmy BRADIA.  Stal 316 jest odporna nawet na jedna z najbardziej agresywnych cieczy jaki jest stężony kwas siarkowy.  Oprócz tego sprzęt wyposaża się w pompy wiodącego producenta, firmy BERTOLINI, który wszystkie elementy wewnętrzne wykonuje ze stali kwasoodpornej 316. Mescomp montuje najlepsze mosiężne pompy Bertolini, które są bardzo wytrzymałe i odporne na najwyższe ciśnienia. Standardowo wszystkie  opryskiwacze wyposażone są w komputery firmy Mescomp -  legendarny, sprawdzony model S411. 

Firma Mescomp jest cenionym producentem elektroniki do maszyn rolniczych, w tym legendarnego, pierwszego polskiego komputera do opryskiwaczy S411 i opatentowanego, pierwszego na świecie cyfrowego miernika strat ziarna do kombajnu.


 
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!