| Autor: redakcja1

Raport branżowy CLIMMAR i Indeks CLIMMAR

Analiza branży dilerów maszyn i urządzeń rolniczych to badanie, które przeprowadzane jest w ramach organizacji CLIMMAR zrzeszającej narodowe stowarzyszenia dilerskie. Na podstawie otrzymanych danych powstaje obraz branży, zarówno ten dotyczący przeszłości tworzony na podstawie osiągniętych wyników w branży, jak również przyszłości – pokazujący oczekiwania przedsiębiorców co do przyszłości.

Raport branżowy CLIMMAR i Indeks CLIMMAR
Patrząc na wyniki z przeszłości niemal cała Europa notuje wzrosty. Tylko w Wielkiej Brytanii osiągnięto wynik porównywalny do zeszłorocznego.
 
Jeśli postawić obok tego oczekiwanie (badanie było wykonywane jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie) nie oczekuje się zatem dalszych znaczących wzrostów.

CLIMMAR nie skupia się na perspektywach krajowych, ale chce prezentować sytuację dla branży w całej Europie. Dlatego też w ramach organizacji zbierane są dane ekonomiczne od wszystkich członków i wykorzystuje się je do stworzenia jednej wartości – Indeksu CLIMMAR, który opisuje, jak radzi sobie cała branża. Wyniki krajów są ważone, uśredniane i wprowadzane co sześć miesięcy.

Tym razem wyniki w drugim półroczu 2021 były optymistyczne, choć nie tak jak w poprzednim okresie. Indeks osiągnął wartość 1,18, to jednak mniej niż w poprzednim okresie, kiedy wynik wyniósł 1,65 i był najwyższy w całej historii prowadzonej analizy.


 


Tagi:
źródło: