| Autor: mikolaj

Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu 2014 r.

W kwietniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 1498 ciągników rolniczych. Po relatywnie dobrym marcu, w czwartym miesiącu roku sprzedaż kształtowała się już nieco gorzej. W porównaniu do ubiegłego roku w minionym miesiącu sprzedano niespełna o ponad 4% maszyn.

Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu 2014 r.

Z danych zebranych w kwietniu wynika, iż liczba rejestracji maszyn była o 65 sztuk niższa od ubiegłorocznej. W czwartym miesiącu bieżącego roku zarejestrowano bowiem 1498 ciągników a zatem o 4,2% mniej niż rok temu. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż od początku roku to 4880 maszyn zarejestrowanych w 2014 r. stanowi wynik o 9,7% gorszy niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w marcu 2014 r.


W kwietniu ponownie pierwsze miejsce w zestawieniu miesięcznym zajął New Holland, który powiększył przewagę nad konkurentami W czwartym miesiącu roku zarejestrowano 268 ciągników producenta (o 8,8% mniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym). Łączna sprzedaż na poziomie 876 ciągników jest jednak gorsza od ubiegłorocznej o 14%, a udział w rynku ciągników New Holland niezmiennie wynosi 18%.

Po dobrym początku 2014 roku w kwietniu Zetor sprzedał 181 ciągników, notując 13,6% (-0,7%) udział w rynku. Liczba ciągników sprzedanych przez producenta od początku roku wynosi 666 sztuk. Warto podkreślić, iż wyniki zanotowane przez czeską firmę w kwietniu br. są o ponad 5% lepsze niż rok temu.

Trzecią pozycję w kwietniowym zestawieniu, ze sprzedażą w wyskości 176 ciągników zajął John Deere. Wynik ten jest prawie 33% gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 10,9% udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 533 maszyn (o 37,7% mniej niż rok temu).

Jak wynika z przedstawionych danych
New Holland, John Deere i Zetor posiadają 42,5% (spadek o 0,4%) udział w sprzedaży ciągników (rejestracji) w Polsce.

Warto zauważyć, iż w kwietniu ponownie połowa producentów odnotowało wzrost sprzedaży swoim maszyn w stosunku do tego samego miesiąca w 2013 roku. Wśród czołowych firm już tradycyjnie Kubocie udało się sprzedać o ponad 92,5% więcej maszyn niż w roku ubiegłym. Na uwagę zasługują także wyniki marek Belarus (+89,3%) i Case IH (+36,4%)

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!