| Autor: mikolaj

Sprzedaż ciągników rolniczych w lutym 2014 r. Zarejestrowano ponad 1000 maszyn

W lutym 2014 roku w Polsce zarejestrowano 1016 sztuk ciągników rolniczych. Styczeń najlepiej rozpoczął się dla Zetora jednak po niezłych wynikach lutowych New Holand "powrócił" na pozycję lidera.

Sprzedaż ciągników rolniczych w lutym 2014 r. Zarejestrowano ponad 1000 maszyn

Z danych zebranych w lutym wynika, iż liczba rejestracji maszyn była niższa od ubiegłorocznej. W drugim miesiącu bieżącego roku zarejestrowano bowiem 1016 ciągników, a zatem o 12% mniej niż rok temu (1154 maszyny). W porównaniu do stycznia możemy jednak mówić o 25% zwyżce sprzedaży co może zwiastować poprawę.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w styczniu 2014 r. Początek roku dla Zetora


W styczniu drugie miejsce w zestawieniu miesięcznym zajął New Holand. Jednak wyniki uzyskane w lutym pozwoliły marce "powrócić" na pozycję lidera. W drugim miesiącu roku zarejestrowano 171 ciągników producenta (o ponad 16% mniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym). Łączna sprzedaż na poziomie 279 ciągników jest zatem gorsza od ubiegłorocznej o 28%. Udział w rynku ciągników New Holand 15,7%.

Początek 2014 r. najlepiej rozpoczął się dla Zetora. Wyniki sprzedaży uzyskane w lutym były co prawda lepsze niż w styczniu jednak nie pozwoliły one na obronę pierwszego miejsa. W drugim miesiącu roku producent sprzedał 151 sztuk (o ponad 13% mniej niż w lutym 2013), notując 15,6% udział w rynku. Liczba ciągników sprzedanych od początku roku wynosi 278 sztuk, co oznacza, że po dwóch miesiącach Zetor w niewielkim stopniu ustępuje New Holand.

Trzecią pozycję w lutowym zestawieniu, ze sprzedażą w wyskości 101 ciągników zajął John Deere Wynik tez jest o prawie 41% gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 10% udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 178 maszyn (o 43% mniej niż rok temu).

Jak wynika z powyższych danych
New Holland, John Deere i Zetor posiadają 41,3% (wzrost o 0,5%) udział w sprzedaży ciągników (rejestracji) w Polsce.

Warto zauważyć, iż w lutym pięciu (w tym Landini) z dziesięciu producentów odnotowało wzrost sprzedaży swoim maszyn w stosunku do tego samego miesiąca w 2013 roku. Wśród czołowych firm już tradycyjnie Kubocie udało się sprzedać o ponad 138% więcej maszyn niż w roku ubiegłym. Na uwagę zasługują także wyniki marek Belarus (+37%) i Farmtrac (+29%)

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!