| Autor: mikolaj

Suszarnie do zboża MEPU - najwyższa jakość i ekonomia użytkowania

MEPU chcąc zdobyć udziały w rynku polskim rozszerza swoją sieć sprzedaży.

Suszarnie do zboża MEPU - najwyższa jakość i ekonomia użytkowania
Firma MEPU zajmująca się produkcją zarówno suszarni mobilnych jak i stacjonarnych o bardzo wysokiej jakości oraz ekonomiczności użycia zmienia politykę firmy rozszerzając sieć sprzedaży swoich suszarni w Polsce.
 
- W tej chwili widząc potężny potencjał rozwoju rynku polskiego staramy się wdrożyć produkt na polski rynek, mimo że do tej pory mieliśmy pewne działania w Polsce poczynione przez naszych dealerów - podkreśla Dariusz Beńke z firmy MEPU.
 
Spośród całej gamy produktów prezentowanych przez Firmę MEPU, nowością są mobilne suszarnie serii - L. Są to suszarnie podciśnieniowe, porcjowe, daszkowe wyposażone w bardzo wydajny piec podciśnieniowy, który jest zamieszczony na odrębnym wózku suszarni. W ten sposób straty na przesyle ciepła z pieca do suszarni są na poziomie zerowym, gdyż powietrze jest zasysane bezpośrednio z pieca przez wszystkie kanały cieplne w całej kolumnie suszarni.

Suszarnie mogą być zasilane zarówno olejem opałowym jak i gazem. Nowością i bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zastosowania pieca na zrębkę drewnianą.

- Suszarnia jest sterowana mikroprocesorowo, a więc cały proces odbywa się całkowicie automatycznie. Ustala się parametry pracy suszarni, po czym uruchamia się ją i pozostawia się ją do zakończenia procesu – wyjaśnia Dariusz Beńke.

Co ciekawe, otóż, po zakończeniu procesu suszenia, a także w przypadku powstania awarii użytkownik otrzymuje na telefon wiadomość, co pozwala mu na oszczędność czasu i nie wymaga obecnośći operatora przez cały czas pracy suszarni.


Poza tym, każda suszarnia jest wyposażona w system aspiracji przy zasypie, dzięki czemu ziarno jest oczyszczane z oderwanych plew czy innych zanieczyszczeń. W przypadku kukurydzy, pełny cykl suszenia trwa około godziny. Jeśli zatem powtórzy się taki cykl 6-7 razy, to ziarno zostanie tyle samo razy oczyszczone. W ten sposób zboże nie tylko będzie wysuszone, ale także będzie bardzo czyste, co podniesie jego wartość rynkową.Tagi:
źródło: