| Autor: redakcja

TPI doradcą w obszarze rolnictwa precyzyjnego

TPI posiada w ofercie systemy do jazdy manualnej oraz do jazdy automatycznej.

Firma TPI oferuje unikalne rozwiązania dla rolnictwa, powstałe w wyniku wieloletniej pracy i nabywania doświadczenia rynkowego. TPI, dysponując najwyższej klasy sprzętem pomiarowym, na który składają się zarówno klasyczne instrumenty, jak i najnowocześniejsza technologia, umożliwia swoim klientom zwiększenie konkurencyjności.
 
Dostarczanie optymalnych i skutecznych rozwiązań pomiarowych uwzględniających aktualny rynek, sprawia że firmy, które współpracują z TPI, otrzymują pełny wachlarz instrumentów do zadań szczególnie złożonych i wymagających perfekcji.
TPI w obszarze rolnictwa precyzyjnego zajmuje się doradztwem, dostarcza i instaluje technologię, prowadzi również szkolenia i zapewnia serwis związany z technologią precyzyjnych pomiarów dla rolnictwa.
 
Mówi Patryk Durczak, Doradca Techniczy w firmie TPI:
 
 
Jako TPI w ofercie posiadamy systemy do jazdy manualnej oraz do jazdy automatycznej. Bardziej skupiamy się na jeździe automatycznej, ponieważ jest to przyszłość rolnictwa precyzyjnego. W tym celu korzystamy z dwóch rozwiązań. Pierwsze rozwiązanie, to elektryczna kierownica AS35, która w naszej ofercie jest wiodącym komponentem sterowania. Drugim komponentem, który możemy użyć do auto-sterowania jest nowość w naszej ofercie, przewidziana na rok 2020. To blok hydrauliczny, w pełni homologowany na drogi publiczne i właśnie w obecnym roku będziemy starali się go promować.
 

Firma TPI koncentruje się również na systemie do pługów VARIO, który będzie pracował w standardzie ISOBUS. System ten będzie miał za zadanie zarządzać sterowaniem.
 
TPI  to również generalny dystrybutor firmy SenseFLY na terenie Polski. Posiadamy drony do zastosowań rolniczych, które są wyposażone w kamery multispektralne. Takie kamery służą do określania zawartości chlorofilu w roślinie zielonej, przez co możemy stworzy mapę zmiennego dawkowania jeżeli chodzi o nawożenie azotowe. Dzięki tej kamerze możemy również ocenić szkody wyrządzone przez zwierzęta, czy przez suszę. To główne zadanie tych dronów - dodaje Patryk Durczak
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!