| Autor: mikolaj

Wysoka sprzedaż ciągników rolniczych we wrześniu 2014 r.

We wrześniu 2014 r. sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce była wyraźnie wyższa niż w poprzednim miesiącu. Liczba rejestracji ciągników rolniczych ukształtowała się bowiem na poziomie o 184 szt. większym niż w sierpniu br. i wyniosła 1191 sztuk.

Wysoka sprzedaż ciągników rolniczych we wrześniu 2014 r.

Sprzedaż ciągników rolniczych

Po bardzo dobrym czerwcu i lipcu oraz słabym sierpniu na rynku ciągników rolniczych doszło do niespotykanego jak na ten okres ożywienia. Stało się tak za sprawą wchodzącej w życie w październiku nowej normy emisji spalin, mogącej spowodować wycofanie z rynku cześci niedostosowanych do niego maszyn. Wrzesień był zatem ostatnim miesiącem, w trakcie którego producenci mogli oferować nowe ciągniki wyposażone w jednostki napędowe niespełniające normy emisji spalin Euro IV. Ominięcie tych restrykcji stanowiła rejestracja maszyn przez firmy dilerskie, z którą w dużej mierze mieliśmy do czynienia w ubiegłym miesiącu. Liczba sprzedanych/zarejestrowanych ciągników we wrześniu była zatem o 21% wyższa od zeszłorocznej, a łączna suma rejestracji ciągników rolniczych w 2014 r. na koniec września sięgnęła 11 294 maszyn.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w sierpniu 2014 r.

Sprzedaż ciągników New Holland

Wrzesień to kolejny miesiąc dominacji New Holland, który co miesiąc systematycznie powiększa przewagę nad konkurentami W dziewiątym miesiącu 2014 roku zarejestrowano 216 ciągników producenta, co stanowiło wartość wyższą aż o 19% w relacji do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. Łączna sprzedaż na poziomie 2096 ciągników jest jednak gorsza od ubiegłorocznej tylko o 2,4%. Udział New Holland w rynku ciągników po trzecim kwartale br. wynosił 18,6% (-0,1%).

Sprzedaż ciągników John Deere

Na drugiej pozycji w ogólnym zestawieniu ponownie umocnił się John Deere z wrześniową sprzedażą w wysokości 176 ciągników. Wynik ten jest jednak o ponad 3% gorszy w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 12,7% (+0,2%) udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 1439 maszyn (o 28% mniej w relacji do 2013 r.).

Sprzedaż ciągników Zetor

Ponownie gorsze wyniki niż w 2013 roku odntował Zetor. We wrześniu zarejestrowano jedynie 84 ciągniki, a udział producenta w rynku obniżył się do 11,2% (-0,5%). Wynik ten był szósty w miesięcznym zestawieniu. Liczba ciągników sprzedanych przez czeskiego producenta od początku roku wynosi 1265 sztuk, a wyniki sprzedaży notowane przez firmę były gorsze o ponad 37% w relacji do września 2013 r. Z kolei licząc od początku 2014 roku aktualna sprzedaż Zetora jest niższa o 19,4% w stosunku do poprzedniego roku.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: