| Autor: mikolaj

Rekordowo wysoka sprzedaż przyczep rolniczych w pierwszej połowie 2015 r.

W czerwcu odnotowano dalszy wzrost sprzedaży przyczep rolniczych w Polsce. W ubiegłym miesiącu rejestracji poddano aż 1421 przyczep rolniczych, a zatem o ponad 103% więcej w stosunku do analogicznego miesiąca w 2014 r. W relacji do maja br. sprzedaż przyczep była również znacząco lepsza - o 72%

Rekordowo wysoka sprzedaż przyczep rolniczych w pierwszej połowie 2015 r.

Sprzedaż przyczep rolniczych w czerwcu 2015 r.

Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych w pierwszym półroczu 2015 roku przekroczyła już poziom 4 tys. szt. i wyniosła 4081 sztuk, co jest wynikiem o 45% wyższym wobec poprzedniego roku. Od początku 2015 r. przyczepy sprzedają się doskonale. Wszystko wskazuje na to, że bieżący rok na rynku przyczep rolniczych będzie najlepszym w historii, a sprzedaż przewyższy rekordowy 2012 r. (po odjęciu przyczep produkcji własnej). 

Sprzedaż przyczep rolniczych Pronar

Bezsprzecznym liderem rynku przyczep rolniczych w Polsce jest Pronar. W czerwcu zarejestrowano aż 538 nowych przyczep tego producenta, co stanowiło wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2014 r. o prawie 110%. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep Pronar była wyższa o ponad 62%. W omawianym czasie udział przyczep producenta w rynku oscylował w granicy 40%.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metal-Fach

Drugim najchętniej wybieranym producentem z 14,1% udziałem w rynku był Metal-Fach. W czerwcu 2015 r. producent z Sokółki umocnił swoją pozycję, gdyż przyczepy tej firmy wybrano 182 razy, co stanowiło wielkość wyższą o 130% w stosunku do tego samego okresu w 2014 r. Licząc od początku roku sprzedaż przyczep firmy Metal-Fach jest o prawie 42% wyższa.

Sprzedaż przyczep rolniczych Metaltech

Trzecie miejsce w ogólnym zestawieniu zajął Metaltech. Czerwcowa sprzedaż producenta na poziomie 179 przyczep była o niespełna 47% wyższa wobec czerwca w 2014 r. Łączna liczba rejestracji przyczep rolniczych firmy Metaltech w pierwszym półroczu br. wyniosła 525 sztuk i była o 47% wyższa wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!