Agroprzedsiębiorca RP 2010 - konkurs rozstrzygnięty

Podsekretarz stanu wziął udział w uroczystości podsumowującej wyniki konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2010.

 

Honorowy patronat nad konkursem objęli: wicemarszałek Sejmu RP Ewa Kierzkowska oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Organizatorem Agroprzedsiębiorcy RP jest redakcja Agro.

 

W ramach pierwszej części uroczystości wiceminister Ławniczak wręczył laureatom konkursu listy gratulacyjne w pięciu następujących kategoriach: Promotor Agrobiznesu, Innowator Agrobiznesu, Wzorowy Agroprzedsiębiorca, Wybitny Agroprzedsiębiorca, Agroprzedsiębiorca Wszechczasów.

 

Dodatkowo przyznane zostały honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, które również wręczył Artur Ławniczak.

 

Gratulując wszystkim wyróżnionym wiceminister powiedział: „Z wielką przyjemnością gościmy dzisiaj tak zasłużonych przedstawicieli polskiego rolnictwa. Jestem człowiekiem z branży, prowadzę niewielkie gospodarstwo rolne, mam więc ogromny szacunek do tych, którzy zbudowali piękne firmy, dobrze prosperujące gospodarstwa, często będące efektem pracy wielu pokoleń. Dziękuję Wam za to zaangażowanie. To jest wielki sukces polskiego kapitału, a w Polsce ten kapitał to właśnie rolnictwo i przetwórstwo.”

 

Artur Ławniczak, mówiąc o współpracy rolników z przetwórcami, a także dystrybutorami, nawiązał do nowej inicjatywy resortu rolnictwa, jaką są miejsca sprzedaży bezpośredniej. „Liczymy, że powstanie około 300 takich miejsc dla rolników, lokalnych przetwórców i dla konsumentów, aby zmierzali oni nie tylko do galerii handlowych, lecz także w te miejsca, gdzie będą mogli zakupić świeże produkty prosto od producentów rolnych.”

 

Ważnym elementem rolnictwa, jak zauważył wiceminister, są środki pozyskiwane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, bo to one w dużej mierze decydują o tym, czy polska gospodarka będzie się prężnie rozwijała. „Dla nas ważne są oba filary WPR: płatności bezpośrednie oraz rozwój obszarów wiejskich i zależy nam, aby te środki mogły być rozdysponowane w proporcji 50/50” – powiedział wiceminister Ławniczak.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!