Minister Kalemba na 10. Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku

Pierwszego dnia litego br. minister Stanisław Kalemba uczestniczył w 10. Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku.

Minister Kalemba na 10. Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku

– Rolnictwo jest najlepiej i najefektywniej rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki, z dodatnim saldem w handlu zagranicznym na poziomie 5,5 mld euro – mówił minister podkreślając znaczenie unijnych funduszy i zachęcając do wykorzystywania kolejnych możliwości, jakie stwarza nowy budżet unijny na lata 2014-2020.

Szef resortu rolnictwa, dziękując za zaproszenie, podkreślił potencjał powiatu kraśnickiego, jego walory krajobrazowe i przyrodnicze, dogodne warunki do rozwoju branży spożywczej i agroturystycznej.


Tematem tegorocznego spotkania sadowników były aktualności w produkcji owoców jagodowych i pestkowych. W wydarzeniu tym każdego roku uczestniczy kilkaset osób. Do Kraśnika przyjechali najwybitniejsi przedstawiciele ośrodków naukowych i badawczych. O wysoki poziom merytoryczny konferencji od lat dbają specjaliści z Katedry Sadowniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W tym roku konferencja została również urozmaicona o około 70 stoisk wystawienniczych z ciekawą ofertą dla rolników, plantatorów i miłośników malin oraz innych owoców. Minister Kalemba odwiedził je wspólnie z gospodarzami regionu: marszałkiem Krzysztofem Hetmanem i starostą Andrzejem Majem.

Ponadto Stanisław Kalemba spotkał się z rolnikami, aby zaprezentować planowane działania ministerstwa i rządu w dziedzinie polityki rolnej. Jednym z głównych tematów dyskusji był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wizyta była także okazją do wręczenia kilkunastu mieszkańcom powiatu odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa”.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!