Dialog o Wspólnej Polityce Rybackiej

Co dalej będzie z reformą?

 

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkał się 18 listopada z dyrektor generalną ds. GMiRKE Lowri Evans oraz towarzyszącymi jej pracownikami DG MARE. Rozmowy odbywały się w Warszawie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Była to pierwsza wizyta Lowri Evans w Polsce od czasu objęcia przez nią stanowiska.

 

Głównym celem wizyty była wymiana poglądów na temat reformy Wspólnej Polityki Rybackiej, przygotowań do polskiej Prezydencji oraz zagadnień związanych z kontrolą w rybołówstwie (System ERS).

 

Rozmowy skoncentrowały się na omówieniu kierunków Reformy Wspólnej Polityki Rybackiej, działaniach podejmowanych przez resort w celu przygotowania do polskiej Prezydencji, problematyce rybołówstwa w akwenie Morza Bałtyckiego (rewizji planu wieloletniego dla dorsza bałtyckiego oraz zakazu stosowania pławnic łososiowych) i zagadnieniach związanych z kontrolą.

 

źródło:http://www.minrol.gov.plTagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!