Spotkanie wigilijne

Przedświąteczny tydzień to czas spotkań i życzeń oraz refleksji nad mijającym rokiem.

 

Kierownictwo i pracownicy ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi spotkali się dziś, aby podzielić się opłatkiem, porozmawiać o działaniach podejmowanych w 2010 roku oraz złożyć sobie życzenia.

 

Minister Marek Sawicki otrzymał z rąk harcerzy i harcerek Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju.

 

W wigilijnym spotkaniu uczestniczył także Krajowy Duszpasterz Rolników Biskup Jan Styrna. Obecni byli również przedstawiciele instytucji współpracujących z resortem, samorządu rolniczego, a także parlamentu.

 

Podsumowując rok pracy resortu minister powiedział: „Za nami rok wytężonej pracy ministerstwa, jednostek nadzorowanych i instytutów. Był to bardzo trudny rok dla rolników i polskiego rolnictwa, głównie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, rok kończący się niekompletnie zebranymi plonami. 2010 to również rok racjonalizacji w zakresie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Programu bardzo ważnego dla rolnictwa, dającego szansę na rozwój i modernizację gospodarstw. Warto wspomnieć, że w tym zakresie wprowadziliśmy kilka modyfikacji i nowych działań, aby wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom polskich rolników.”

 

Szef resortu rolnictwa życząc wszystkim, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosły ze sobą wiele radości, ciepła i rodzinnej atmosfery dodał: „Przed nami rok 2011, który z pewnością będzie ciekawy. Niech będzie on lepszy niż obecny, niech będzie nie tylko rokiem satysfakcji zawodowej, lecz także czasem pokoju i realizacji osobistych marzeń.”

 

Uroczystość uświetniły kolędy, które śpiewał zespół ludowy „Kaszubianki”.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!