W obronie poszkodowanych rolników

W odpowiedzi na wystąpienie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego, które dotyczyło nieprawidłowości w realizacji zapłat dla rolników za sprzedane produkty, Prokurator Generalny podjął już czynności służbowe.

W obronie poszkodowanych rolników

W piśmie skierowanym do ministra Marka Sawickiego Prokurator Generalny poinformował ministra o wydanym Prokuratorom Apelacyjnym w Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku i Krakowie poleceniu dokonania kontroli w podległych im jednostkach organizacyjnych. Kontrola ma dotyczyć sprawdzenia czy były lub są prowadzone postępowania w stosunku do podmiotów gospodarczych, które nie realizują zobowiązań finansowych wobec rolników dostarczających produkty rolne.


Wyniki kontroli zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania, dlatego minister uznaje organizowany w Bydgoszczy w tej kwestii protest rolników za niepotrzebny.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!