| Autor: redakcja

Apel WIR dotyczący folii rolniczej

Wielkopolska Izba Rolnicza apeluje do wszystkich rolników, aby nie zaprzepaścili szansy na zagospodarowanie folii i ściśle współpracowali z gminami już na etapie składania wniosku. Budżet programu wynosi dla całego kraju 100 mln. zł. Niezwłoczne złożenie wniosku daje gwarancję otrzymania dotacji.

Apel WIR dotyczący folii rolniczej
Wielkopolska Izba Rolnicza od wielu lat czyniła starania w celu rozwiązania problemu utylizacji folii rolniczej. WIR zaznacza, że uruchomienie programu było radosną wiadomościa, której celem jest rozwiązanie problemu z korzyścią dla rolników oraz ochrony środowiska. 

 
Od momentu uruchomienia programu szeroko informujemy rolników oraz samorządy o możliwości pozyskania dotacji na ten cel, ponieważ bardzo nam zależy na realizacji tego programu. Jest to dla nas ważne ponieważ Wielkopolska jest zagłębiem produkcji rolniczej, w tym produkcji zwierzęcej co generuje bardzo duże ilości tego typów odpadów. Gospodarstwa rolne w naszym regionie zostały poszkodowane przez suszę przez kolejne dwa lata z rzędu i bardzo liczą na taką pomoc.

Mając na uwadze wagę problemu oraz jego dobre funkcjonowanie II Walne Zgromadzenie
VI Kadencji Wielkopolskiej Izby Rolniczej zwraca uwagę na następujące problemy z jego
wdrażaniem:
 
1. Brak jest szczegółowych informacji i instrukcji. Trudno jest nawet dodzwonić się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aby takie informacje uzyskać. Zdaniem WIR taki program powinien być wdrażany na poziomie regionu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którym gminy mają stały i bezpośredni kontakt.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!