| Autor: kkj6

Cena ropy na rekordowym poziomie

Na światowych rynkach za baryłkę ropy należy zapłacić powyżej 123 dolarów. Niestety obecnie ropa jest najdroższa od 2,5 roku.

Cena ropy na rekordowym poziomie


Cała ta sytuacja spowodowana jest zaistniałym konfliktem w Libii. Przez to nie ma pewności odnośnie terminowych dostaw tego surowca w przyszłości.


W związku z tym, że kraj ten jest jednym ze światowych eksporterów ropy naftowej, a z powodu trwającej aktualnie wojny domowej zarówno sprzedaż jak i wydobycie zostały prawie w całości wstrzymane.


To poważny problem, gdyż aktualnie na świecie zwiększył się popyt na ten surowiec. Poza tym i słaba pozycja dolara ma niemały wpływ na wysokość ceny za baryłkę ropy naftowej.


Dlatego też eksperci ostrzegają przed nadmierną rozbieżnością pomiędzy podażą a popytem na surowiec, bo może to w dalszym ciągu podwyższyć wartość ropy naftowej. Ponadto brak stabilizacji na światowym rynku może sprawić iż pojawią się w pewnych krajach braki tego surowca.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!