| Autor: mikolaj

Ceny paliw spadły i powinny dalej spadać

W końcówce 18. tygodnia 2017 r. olej napędowy i benzyna potaniały na polskich stacjach o 4 gr/l, a autogaz o 2 gr/l - informuje Polska Izba Paliw Płynnych.

Ceny paliw spadły i powinny dalej spadać

Ceny paliw na stacjach benzynowych

W efekcie, średnie detaliczne ceny paliw na polskich stacjach 5 maja 2017 r. ukształtowały się na poziomie: 4,46 zł/l - olej napędowy; 4,65 zł/l - benzyna 95-oktanowa, 4,98 zł/l - benzyna 98-oktanowa, i 2,13 zł/l - autogaz.

Najtańszy olej napędowy mają stacje w woj. małopolskim: 4,34 zł/l (-6 gr/l); najdroższy zachodniopomorskie: 4,52 zł/l (-6 gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to śląskie: -9 gr/l, przy średniej 4,41 zł/l.

Stacje małopolskie mają też najtańszą benzynę: średnia 4,52 zł/l (-11 gr/l - to zarazem największe zmiany tego tygodnia); najdroższą zaś zachodniopomorskie: 4,70 zł/l (-5 gr/l).

Najtańszy autogaz to małopolskie: 2,03 zł/l (-3 gr/l – to zarazem największe zmiany tego tygodnia); a najdroższy tradycyjnie zachodniopomorskie: 2,25 zł/l (-2 gr/l).

Na podwyżki przed Wielkanocą wpływ miały spekulacje związane z czynnikami makroekonomicznymi na rynkach światowych i w ich konsekwencji także wzrosty w cennikach hurtowych polskich rafinerii. Te same czynniki będą teraz przyczyną zadowolenia kierowców przez tzw. długi weekend majowy, gdyż zarówno ropa naftowa, jak i paliwa gotowe na rynkach światowych notują jak na razie trend spadkowy.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!