| Autor: mikolaj

Cła antydumpingowe i antysubsydiowe na biodiesel pochodzący z USA do 2020 r.

Komisja Europejska przedłużyła o kolejne 5 lat antydumpingowe i antysubsydiowe cło na biodiesel pochodzący z USA wpierając skargi europejskich producentów na subsydiowany import.

Cła antydumpingowe i antysubsydiowe na biodiesel pochodzący z USA do 2020 r.
Dnia 15 września br. w Dzienniku Urzędowym KE ukazało się rozporządzenie wykonawcze UE/1518/2015 z dnia 14 września br. nakładające ostateczne antydumpingowe cło na przywóz biodiesla pochodzącego z USA w następstwie przeglądu wygaśnięcia na podst. art. 11 ust. 2 rozporządzenia Rady WE/1225/2009 oraz rozporządzenie wykonawcze UE/1519/2015 z dnia 14 września br. (w następstwie przeglądu wygaśnięcia na podst. art. 18 rozporządzenia Rady WE/597/2009). Szczegóły w rozporządzeniach. Przedłużone cła obowiązują do września 2020 roku, a rozszerzono go na reeksport z Kanady. Przypomnijmy, iż w 2013 roku wprowadzono też antydumpingowe cła na biodiesel z Argentyny i Indonezji, bowiem po restrykcjach wobec USA wzrósł import biodiesla właśnie z tych krajów.

Poprzednio antydumpingowe cła wprowadzono w 2009 roku na skutek wprowadzonego przez USA kredytu podatkowego na poziomie 1 USD/galon wyprodukowanego biodiesla. Jakkolwiek kredyt podatkowy obecnie nie funkcjonuje z powodu zawieszenia, to Komisja zdecydowała, że cła należy przedłużyć z powodu ryzyka odwieszenia. Europejscy producenci biodiesla skupieni w EEB – European Biodiesel Board z zadowoleniem przyjęli posunięcie KE.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!