Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Hamuje wzrost światowego popytu na biodiesel

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z prognoz FAO, opublikowanych w maju br., globalne zużycie olejów roślinnych i...

Jak wynika z prognoz FAO, opublikowanych w maju br., globalne zużycie olejów roślinnych i tłuszczów w sezonie 2014/2015 wzrośnie o 2,5% w odniesieniu do sezonu wcześniejszego, a zatem do blisko 204 mln t. Zwyżka ta będzie mniejsza niż w poprzednich latach, głównie z uwagi na wyhamowanie popytu na biodiesel - podaje Bank BGŻ BNP Paribas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja biodiesla

Zdaniem ekspertów FAO, w UE będącej w czołówce światowych producentów i konsumentów biodiesla, obowiązkowy udział biokomponentów w zużyciu paliw płynnych pozostaje niezmienna. W niektórych krajach promowane są alternatywne surowce do produkcji biodiesla, takie jak zużyte oleje.

 

W regionach, gdzie zapotrzebowanie na biopaliwa w mniejszym stopniu opiera się na wymogach prawnych, a w większym na relacjach cenowych biopaliw i paliw kopalnych, gdzie zniżka globalnych cen ropy naftowej i spadek konkurencyjności cenowej biodiesla przyczyniły się do obniżenia zapotrzebowania na biopaliwa, a w konsekwencji na oleje roślinne. Dotyczy to głównie Indonezji, Malezji i Argentyny.

 

Niektóre kraje, aby utrzymać zapotrzebowanie na oleje czy tłuszcze, podjęły działania mające na celu wprowadzenie nowych mechanizmów wsparcia i wzrost poziomu zużycia biodiesla. Na te kroki zdecydowały się m.in. Argentyna, Brazylia i Indie. Podjęcie podobnych działań rozważają takie państwa, jak Filipiny i Korea.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl