Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Hamuje wzrost światowego popytu na biodiesel

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z prognoz FAO, opublikowanych w maju br., globalne zużycie olejów roślinnych i...

Jak wynika z prognoz FAO, opublikowanych w maju br., globalne zużycie olejów roślinnych i tłuszczów w sezonie 2014/2015 wzrośnie o 2,5% w odniesieniu do sezonu wcześniejszego, a zatem do blisko 204 mln t. Zwyżka ta będzie mniejsza niż w poprzednich latach, głównie z uwagi na wyhamowanie popytu na biodiesel - podaje Bank BGŻ BNP Paribas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja biodiesla

Zdaniem ekspertów FAO, w UE będącej w czołówce światowych producentów i konsumentów biodiesla, obowiązkowy udział biokomponentów w zużyciu paliw płynnych pozostaje niezmienna. W niektórych krajach promowane są alternatywne surowce do produkcji biodiesla, takie jak zużyte oleje.

 

W regionach, gdzie zapotrzebowanie na biopaliwa w mniejszym stopniu opiera się na wymogach prawnych, a w większym na relacjach cenowych biopaliw i paliw kopalnych, gdzie zniżka globalnych cen ropy naftowej i spadek konkurencyjności cenowej biodiesla przyczyniły się do obniżenia zapotrzebowania na biopaliwa, a w konsekwencji na oleje roślinne. Dotyczy to głównie Indonezji, Malezji i Argentyny.

 

Niektóre kraje, aby utrzymać zapotrzebowanie na oleje czy tłuszcze, podjęły działania mające na celu wprowadzenie nowych mechanizmów wsparcia i wzrost poziomu zużycia biodiesla. Na te kroki zdecydowały się m.in. Argentyna, Brazylia i Indie. Podjęcie podobnych działań rozważają takie państwa, jak Filipiny i Korea.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w pierwszym kwartale 2018 r., w odniesieniu do porównywalnego okresu przed rokiem, dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosły o 2,3% do 38,9 mln t.
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Na polskich stacjach drożeje benzyna
 • Na polskich stacjach drożeje benzyna

  Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach 24 listopada 2017 r. ukształtowały się na poziomie: 4,69 zł/l Pb95 (Pb98 4,98 zł/l); 4,56 zł/l ON (4,84 zł/l ON+) i 2,15 zł/l LPG.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl