| Autor: kkj6

Jeszcze w tym roku Narodowy Cel Wskaźnikowy zostanie obniżony

Rząd dopuszcza obniżenie Narodowego Celu Wskaźnikowego jeszcze w tym roku. Stawia jednak pewne warunki. Otóż, koncerny naftowe muszą obiecać, że zielone dodatki będą kupować tylko i wyłącznie u europejskich dostawców. No cóż, oznacza to, że nie będą mogli już zaopatrywać się w Brazylii, Pakistanie i Indonezji.

Jeszcze w tym roku Narodowy Cel Wskaźnikowy zostanie obniżony

Na decyzję trzeba było czekać długo, ale w końcu rząd zwiększył zawartość zielonych dodatków w biopaliwach z 5 do 7 procent. Poza tym zasugerowano też, aby koncerny naftowe w konkretnych przypadkach mogły zmniejszać Narodowy Cel Wskaźnikowy określający wymaganą zawartość biokomponentów w paliwach.


Wymóg kupowania zielonych dodatków na rynku europejskim jest dla Europy niezwykle korzystny. Dla Polskich rolników i wytwórców biokomponentów ograniczeniem było to, że sporą część sprowadzano spoza granicy kontynentu. Teraz ma się to zmienić, gdyż produkcja biopaliw w zgodzie z kryteriami zrównoważonego rozwoju oznacza dla nas promowanie surowców pochodzących z Europy.


W związku z tym, rząd dołoży wszelkich starań, aby nowe przepisy mogły jak najszybciej wejść w życie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!