Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Policja zatrzymała fałszerzy paliwa. Wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów podrobionego oleju napędowego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


6 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się uszczuplanem należności...

6 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się uszczuplanem należności podatkowych zatrzymali policjanci z koszalińskiego CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Szczecinie. Działalność grupy polegała na odbarwianiu oleju opałowego, który następnie sprzedawano jako paliwo do diesli. Funkcjonariusze ustalili, że przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów podrobionego paliwa.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Policjanci koszalińskiego CBŚP wpadli na trop szajki, która odbarwiała olej opałowy. Policjanci CBŚP ustalili, że od czerwca 2016 roku, przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów odbarwionego oleju opałowego. Taki towar był następnie sprzedawany jako paliwo do samochodów z silnikiem diesla. Skarb Państwa na tych transakcjach stracił prawie 4 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego, VAT i opłaty paliwowej.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że przestępcy odbarwiali olej opałowy na odludnej posesji w województwie zachodniopomorskim. Wraz z celnikami wkroczyli na jej teren. Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli pojemnik o pojemności 50 tys. litrów. Wewnątrz, za pomocą ziemi okrzemkowej i filtrów, przestępcy odbarwiali olej opałowy.


Członkowie grupy są mieszkańcami województw śląskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze, każdy z nich miał swoje zadanie do wykonania. Część zajmowała się odbarwianiem oleju, inni transportem, jeszcze inni praniem pieniędzy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli, w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie, zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno – skarbowych. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec pozostałych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i zastosował dozory.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl