| Autor: redakcja1

USA: Produkcja bioetanolu dalej wysoka

W tygodniu kończącym się 17 lipca br. produkcja etanolu w USA była o 11 tysięcy baryłek dziennie niższa w odniesieniu do poprzedniego tygodnia i wynosiła 973 tysiące baryłek dziennie – podaje FAMMU/FAPA.

USA: Produkcja bioetanolu dalej wysoka

Produkcja bioetanolu

Aktualna skumulowana produkcja jest o 4,6% wyższa w stosunku do wyniku z poprzedniego sezonu oraz sporo powyżej przeciętnej produkcji dla analogicznego z ostatnich czterech lat. Dla porównania w tym samym tygodniu 2014 roku tempo amerykańskiej produkcji bioetanolu wynosiło 959 tysięcy baryłek dziennie, a w omawianym okresie dwa lata wcześniej było to 853 tysiące baryłek dziennie.

 

Zapasy etanolu na koniec trzeciego tygodnia lipca br. wynosiły 19,56 mln baryłek. Jest to wynik o 181 tys. baryłek mniejszy niż tydzień wcześniej. Pod koniec przedostatniego tygodnia lipca notowania bioetanolu w kontrakcie grudniowym na CBoT wynosiły 1,553 USD za galon amerykański.

 

Niemniej jednak, w lipcowym wydaniu raportu prognostycznego USDA skorygowało w górę szacowane zużycie kukurydzy na cele biopaliwowe w sezonie 2015/2016 – z wcześniejszych 132,1 mln ton (przeliczone z buszli) do 132,7 mln ton. Jednocześnie Amerykański Departament Rolny dokonał przeszacowania tegorocznych zbiorów kukurydzy w USA z 346,22 mln ton do 343,68 mln ton.

 

Przewidywane zapasy końcowe kukurydzy w Stanach zostały zmniejszone z 44,98 mln ton do 40,61 mln ton. Niewykluczone, że przy utrzymywaniu się tak sporego tempa produkcji tego biopaliwa USDA będzie wprowadzać kolejne korekty zużycia kukurydzy na jego produkcję.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!