| Autor: redakcja1

Ruszył program sprzedaży bioetanolu w Meksyku

Państwowy koncern paliwowy w Meksyku, Pemex uruchomił pierwszy raz w historii sprzedaż benzyny z biododatkiem. Koncern będzie kupować każdego roku 123 mln litrów bioetanolu, który ma być wytwarzany z lokalnych surowców, tj. trzciny cukrowej i sorgo – podaje FAPA/FAMMU.

Ruszył program sprzedaży bioetanolu w Meksyku

Bioetanol będzie dodawany w udziale 5,8% do benzyny sprzedawanej przez Pemex pod nazwą handlową Manga, która jest najczęściej kupowanym paliwem koncernu. Celem działań jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery o 35%, a program będzie obowiązywał przez 10 lat.

 

Sprzedaż benzyny z biododatkiem rozpocznie się najpierw w trzech stanach, ale docelowo ma objąć większy obszar kraju. Pemex zainwestuje także 58 mln dolarów amerykańskich w budowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

 

Przeprowadzona w 2014 roku reforma meksykańskiego rynku energetycznego kończy monopol sprzedażowy Pemexu na rynku paliw. Od 2017 roku pojawią się prywatne stacje benzynowe, a od 2018 roku władze przestaną regulować ceny paliw.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!