Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Policja rozbiła szajkę handlarzy nielegalnym paliwem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dzięki współpracy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Lubuskiego...

Dzięki współpracy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. i Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymano trzy osoby, w tym głównego organizatora przestępczego procederu wyłudzania podatków na wielką skalę. Ustalono, że grupa przestępcza działała od lutego 2015 r. do lutego 2016 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak wyglądała działalność grupy przestępczej
 
Mężczyźni sprowadzali z Niemiec i Belgii olej smarowy, który miał trafić na Łotwę. W rzeczywistości był jednak dystrybuowany do wielu stacji paliw, a tam wykorzystywany jako olej napędowy i pod tą nazwą sprzedawany do odbiorców detalicznych. Proceder polegał zatem na legalizowaniu i przeklasyfikowaniu na fakturach produktu ropopochodnego, innego niż olej napędowy, aby jako olej napędowy mógł trafić na rynek. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy potwierdził, że zorganizowana grupa przestępcza w tym celu utworzyła kilkanaście podmiotów gospodarczych (także poza granicami kraju), które były ze sobą powiązane kapitałowo i osobowo. Te fikcyjne podmioty były wykorzystywane do kupowania, sprowadzania, transportu i sprzedaży oleju.
 
Wielomilionowe straty budżetowe
 
Na podstawie zabezpieczonej dokumentacji podatkowej ustalono, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków (akcyza, VAT, opłata paliwowa) stracił 25,9 mln zł. Dotychczas zabezpieczono mienie na kwotę 3,3 mln zł. Wśród zatrzymanych są osoby m.in. z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Pracownicy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. prowadzą postępowanie kontrolne związane z procederem. Sprawa ma charakter rozwojowy i odbywa się pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl