| Autor: redakcja11

Stagnacja w produkcji amerykańskiego biodiesla

Produkcja biodiesla w USA w 2015 roku była dość stabilna, bowiem zmniejszyła się o tylko 0,2% do około 4,2 mln ton.

Stagnacja w produkcji amerykańskiego biodiesla

W styczniu i lutym 2016 r. produkcja biodiesla cechował wzrost wobec analogicznego okresu poprzedniego roku za sprawą wyższego poziomu mandatu dla jego produkcji oraz wsparcia fiskalnego dla sektora.

Jak podaje FAMMU/FAPA, ubiegłym roku udział oleju sojowego w wytwarzaniu biodiesla wzrósł o 1% do 53% do około 2,2 mln ton oraz ze względu na dostępność pozostał najważniejszym surowcem do produkcji biodiesla. Drugim co do ważności surowcem były oleje z recyklingu, których udział wzrósł o 1% do blisko 15% tj. 0,61 mln ton. Natomiast na trzecim miejscu znalazł się olej kukurydziany, który stanowił 12% tj. 0,5 mln ton, a olej rzepakowy 11% - 0,47 mln ton.

W 2015 roku wzrósł istotnie czyli o 0,75 mln ton import biodiesla do USA do około 1,8 mln ton, co razem ze stabilną produkcją obrazuje wzrost spożycia biodiesla w tym kraju. 
Najważniejszymi dostawcami biodiesla w poprzednim roku była Argentyna (612 tys. ton) oraz Singapur (678 tys. ton produkowany głównie z łoju oraz oleju palmowego). Wzmożony import przeniósł się na styczeń i luty br. Tagi:
źródło: