| Autor: redakcja1

Wreszcie doczekaliśmy się lekkich spadków cen paliw

W połowie 39-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,45 zł/l, a za ON 4,37 zł/l.

Wreszcie doczekaliśmy się lekkich spadków cen paliw
Oznacza to, że w ciągu tygodnia cena najpopularniejszych paliw spadła odpowiednio o 3 gr (Pb95) i 2 gr/l (ON). Tymczasem światowe ceny ropy straciły w ostatnich dniach połowę wybicia z tygodnia kończącego się 18-go września. Niestety w tym samym czasie wzrósł mocno kurs dolara do złotego niwelując efekt taniejącej ropy.
 
Ceny paliw w hurcie odbiły w górę po kilku tygodniach spadków. W ostatnim tygodniu (17-23.09.2020) PKN Orlen podniósł o ok. 8 gr/l cenę hurtową Pb95 i o 4 gr/l cenę diesla. Średnie ceny paliw spadły jednak minimalnie, a to oznacza zmniejszenie wywindowanych wcześniej marż detalicznych.
 
Wysokie marże średnie stacji paliw powodują, że widoczne są bardzo duże różnice cen na najtańszych i najdroższych stacjach paliw. Warto zatem szukać tanich stacji zlokalizowanych najczęściej przy centrach handlowych. Ceny diesla poniżej 4,0 zł/l nie są tam rzadkością. Te najtańsze stacje sprzedają paliwo w cenie zbliżonej do oficjalnych cen w hurcie, czyli bazują tylko na upustach od ceny hurtowej.
 
Ceny średnie paliw w detalu: 23-09-2020/zmiana tygodniowa:
• Pb98: 4,77 zł/l (-5 gr/l);
• Pb95: 4,45 zł/l (-3 gr/l);
• ON: 4,37 zł/l (-2 gr/l);
• LPG: 1,99 zł/l (0 gr/l).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!