Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wspólne Przedsięwzięcie na rzecz Bioprzemysłu w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Copa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła informację o ustanowieniu Wspólnego Przedsięwzięcia na...

Copa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła informację o ustanowieniu Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Bioprzemysłu (BBI), które ma pobudzić inwestycje i stworzyć konkurencyjny rynek dla bioproduktów i biomateriałów pochodzenia lokalnego i wytwarzanych w Europie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Komisja Europejska twierdzi, że europejska gospodarka w latach 2014-2024 zostanie zasilona kwotą 3,7 mld euro na rozwój sektora biogospodarki - 975 mln euro będzie pochodzić z funduszy Komisji Europejskiej, a 2,7 mld euro z Konsorcjum bioprzemysłu. Poprzez finansowanie projektów w zakresie badań i innowacji BBI stworzy nowe i nowatorskie partnerstwa w sektorach takich jak sektor rolny, rolno-spożywczy, dostawców technologii, leśny/masy papierniczej i papieru, chemikaliów i energii.

Celem BBI jest zastosowanie niewykorzystanej biomasy i odpadów jako surowców do wytwarzania bardziej ekologicznych produktów użytku codziennego, bez uciekania się do zasobów kopalnych. W centrum tej inicjatywy znajdują się zaawansowane biorafinerie oraz innowacyjne technologie, które przekształcą zasoby odnawialne w zrównoważone biologiczne chemikalia, materiały i paliwa.

Inicjatywa ta powstała w pięciu łańcuchach wartości - od produkcji pierwotnej po konsumentów - i pomoże wypełnić lukę innowacyjną między rozwojem technologii i jej komercjalizacją, w sposób równoważony wykorzystując potencjał bioprzemysłu w Europie.


Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział: - - Zobowiązaliśmy się aktywnie wspierać niezwykle obiecujący rozwój biogospodarki, która umożliwia europejskim rolnikom, leśnikom i rybakom oraz ich spółdzielniom zielony wzrost. Biogospodarka promuje wzrost oraz tworzy miejsca pracy na obszarach wiejskich. Pozwala również na produkcję bioenergii i produktów pochodzenia biologicznego, która idzie ramię w ramię z produkcją żywności. Jesteśmy przekonani, że trzy obszary objęte tą inicjatywą (wspieranie zrównoważonych dostaw biomasy, optymalizacja wydajności przetwórstwa w biorafineriach i tworzenie nowych łańcuchów wartości oraz tworzenie nowych rynków zbytu dla bioproduktów) wpłyną na wydajną gospodarkę zasobami, a także stworzą synergie między poszczególnymi podmiotami łańcuchów wartości.-

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
 • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%
 • W 2018 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 1,4%

  Jak wynika z oceny ekspertów KE, w 2018 r. dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosną o 1,4% do 158,3 mln t. Dynamika zwyżki będzie więc niższa niż w 2017 r., kiedy to wyniosła 1,8%.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl