| Autor:

Niska jakość ziarna w stosunku do wysokiej ceny surowców pasz

Niestety zbyt wysokie ceny surowców w stosunku do ich jakości, które są niezbędne do produkcji pasz mają ogromny wpływ na cenę wytworzonego produktu.

Aktualna sytuacja na rynku ma swoje odzwierciedlenie w sektorze pasz. Pośród niepomyślnych jej efektów można wymienić niezwykle wysokie na świecie ceny surowców potrzebnych do produkcji pasz. Niestety ma to przełożenie na ceny oferowanych produktów. Ponadto jest także problem z równą jakością ziarna, która to jest dodatkowo skomplikowana opóźnionymi zbiorami kukurydzy.

 

Te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na działanie branży paszowej. Co więcej, otóż z obserwacji wynika, iż ze względu na wysoką cenę zbóż rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą swoich plonów i przeznaczeniem ich na własne potrzeby. Poza tym zwracają się do firm zajmujących się dystrybucją pasz pełnoporcjowych w celu zakupienia ich do własnej hodowli. To właśnie jeden ze sposobów na oszczędzanie pieniędzy przez rolników.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!