| Autor: redakcja11

Większa produkcja pasz w UE w 2015 roku

Produkcja mieszanek paszowych w UE28 w 2015 roku była na poziomie 157,3 mln ton, czyli o 0,6% więcej niż rok wcześniej (wg FEFAC- Europejska Federacja Producentów Pasz) – podaje FAMMU/FAPA.

Większa produkcja pasz w UE w 2015 roku

Produkcja pasz dla bydła spadła o 0,7%. Z kolei pasz dla trzody chlewnej wzrosła o 0,6%, a dla drobiu o 1,2%. Tradycyjnie najwięcej wyprodukowano mieszanek paszowych dla drobiu.

 

Produkcja mieszanek paszowych w Polsce oraz w Hiszpanii zwiększyła się o blisko 4%, jednak w Niemczech zmniejszyła się nawet o 2,9% (po 5 latach wzrostu). Większa obniżka była jeszcze w Wielkiej Brytanii, bo o ponad 4% ze względu na spadek produkcji paszy dla drobiu.

 

Pozostali, liczący się producenci pasz, a więc Francja, Włochy i Hiszpania zanotowali nieznaczne zmiany w poziomie produkcji. W dalszym ciągu Niemcy i Hiszpania pozostają liderami produkcji mieszanek paszowych w Unii.

 

W 2016 roku względem poprzedniego produkcja mieszanek paszowych w UE-28 obniży się o 0,7% (wg. FEFAC). Będzie to efektem redukcji tempa wzrostu produkcji pasz dla drobiu do +0,5% oraz spadku zapotrzebowania na pasze dla trzody chlewnej (spadek produkcji na poziomie -1,5%). Tagi:
źródło: