Skrzynki drewniane do transportu owoców. Łuszczki przekraczające grubość 6 mm, kwalifikują się jako drewniany materiał

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina o wymaganiach oznakowania drewnianego materiału opakowaniowego towarzyszącego przesyłkom przeznaczonym eksport.

Skrzynki drewniane do transportu owoców. Łuszczki przekraczające grubość 6 mm, kwalifikują się jako drewniany materiał
Jak wskazuje PIORiN podmioty dokonujące eksportu towarów pochodzenia roślinnego do krajów, które wymagają oznakowania drewnianego materiału opakowaniowego towarzyszącego przesyłkom są zobowiązane do przedstawiania do kontroli opakowań drewnianych spełniających wymagania Międzynarodowego Standardu dla Środków Fitosanitarnych Nr 15 („Wytyczne dla unormowania drewnianych materiałów opakowaniowych w handlu międzynarodowym”).

Tym samym skrzynki drewniane oraz tzw. łuszczki używane do transportu owoców i warzyw, składające się między innymi z elementów (wsporników), których grubość przekracza 6 mm, kwalifikują się jako drewniany materiał, który podlega oznakowaniu zgodnie z ww. Standardem.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!