Tajwan kolejnym kierunkiem eksportu polskich jabłek

12 września br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie otwierające wizytę przedstawicieli organizacji ochrony roślin Tajwanu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Głównego Inspektoratu.

Tajwan kolejnym kierunkiem eksportu polskich jabłek
Wizyta ekspertów stanowi jeden z ostatnich elementów procedury w zakresie oceny analizy ryzyka fitosanitarnego dla polskich jabłek. Po zakończeniu wizyty zostanie przekazany projekt wymagań fitosanitarnych, które po zatwierdzeniu przez obie strony, będą obowiązywały przy eksporcie jabłek na Tajwan.

Eksperci w trakcie wizyty będą kontrolowali miejsca produkcji - sady, przechowalnie i pakowalnie owoców świeżych - jabłek na terenie czterech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W trakcie audytu w wymienionych miejscach zapoznają się z systemami organizacji produkcji, ochrony przed organizmami szkodliwymi oraz zasadami nadzoru nad produkcją jabłek w Polsce.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!