| Autor: mikolaj

Ósmy numer Informatora Gospodarza

Sezon prac polowych powoli dobiega końca. Przed nami czas jesienno-zimowych zabiegów agrotechnicznych, które w dalszym ciągu utrudnia susza, panująca w wielu regionach kraju. Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych, gdyż wiele upraw poważnie ucierpiało w wyniku niedostatecznej ilości opadów. Niestety najbliższy czas może być bardzo trudny dla licznych gospodarstw. Wierzymy jednak, że także z tej trudnej sytuacji wyjdą one obronną ręką.

Ósmy numer Informatora Gospodarza

Gospodarz.pl Informator nr 8

W świecie targowym sezon dobiega końca. Przed nami AGRO-SHOW, a zatem wielkie święto polskiego rolnictwa, po którym rozpocznie się czas rozlicznych konferencji. W 2016 roku sezon rozpocznie się jednak bardzo szybko, gdyż już w styczniu odbędzie się Wystawa POLAGRA-PREMIERY 2016.

W jesiennym numerze Informatora Gospodarz.pl Waszej szczególnej uwadze polecamy właśnie podsumowania i zapowiedzi wystaw rolniczych. Ponadto ważny i niezwykle interesujący element 8 numeru Informatora Gospodarza stanowi wywiad z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Markiem Sawickim, w którym zadaliśmy pytania dotyczące m.in. nowego PROW 2014-2020, ASF czy też pomocy dla producentów dotkniętych suszą rolniczą. Poza tym zapraszamy do zapoznania się z perspektywami dla rynku pszenicy i oleistych oraz podsumowaniem unijnego eksportu zbóż w sezonie 2014/2015. W najnowszym Informatorze zamieściliśmy również wiadomości dotyczące sprzedaży na rynku ciągników i przyczep rolniczych w pierwszym półroczu bieżącego roku, a także podsumowaliśmy zmagania w turnieju Precyzyjny Gospodarz w 2015 r.

W dziale poświęconym dotacjom znajdziecie informacje dotyczące wsparcia dla młodych rolników oraz wsparcia na przystępowanie do systemów jakości. W tej sekcji wskazujemy również na kredyty klęskowe i udogodnienia w spłacie kredytów preferencyjnych jako formy wsparcia dla rolników dotkniętych suszą.
 
Serdecznie zapraszamy do lektury ósmego numeru Gospodarz.pl Informator. Wierzymy, iż najnowsze wydanie Informatora będzie stanowiło dla Was źródło ciekawych i przydatnych informacji z rynku rolno-spożywczego.
 

O papierową wersję Gospodarz.pl Informator pytaj na stoisku Gospodarz.pl podczas AGRO-SHOW w Bednarach.

Kliknij by przejść do czytelni i pobrać najnowszy numer Informatora Gospodarz.pl


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!