| Autor: redakcja1

Ceny zbóż w krajowych punktach skupu

W dniach 28 listopada – 4 grudnia bieżącego roku dalej rosły ceny zbóż.

Ceny zbóż w krajowych punktach skupu

Na przełomie listopada i grudnia tego roku nieznacznie wzrosła cena pszenicy konsumpcyjnej, bo o 0,7 procenta wobec tygodnia wcześniejszego, osiągając tym samym granicę 793 złotych za tonę. W relacji miesięcznej i rocznej jest to wzrost o 1 procent.


W omawianym okresie stawka za tonę żyta konsumpcyjnego powróciła na poziom sprzed 14 dni, a więc aktualnie wynosi 840 złotych. Niestety to 1 procentowy spadek w stosunku do tego samego czasu w miesiąc wcześniej, a w porównaniu do zeszłorocznej stawki to 29 procentowa zwyżka.


W tym samym czasie mniej więcej tyle samo płacono w punktach skupu za jęczmień paszowy, czyli 741 złotych za tonę. W zestawieniu miesięcznym to 1 procentowa zwyżka, a w rocznym – 9 procentowa.


W analizowanym przedziale czasowym zanotowano także wzrost w cenach kukurydzy, choć są one nieznaczne, bo wynoszą tylko 0,7 procenta. W relacji miesięcznej to więcej o 15 procent, a w rocznej – mniej o 5 procent.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!