| Autor: redakcja1

Większe zbiory pszenicy

Według przewidywań, w obecnym sezonie światowa podaż pszenicy wyniesie 879 mln ton, a więc o 3 procent więcej niż sezon wcześniej.

Większe zbiory pszenicy

Większa produkcja to efekt wyższych zbiorów przede wszystkim w Rosji, które prawdopodobnie osiągną granicę 58 mln ton, a więc o 16 ,5 mln ton więcej w stosunku do sezonu ubiegłego. Również na Ukrainie odnotowana zostanie zwyżka, która będzie na poziomie 21,5 mln ton, czyli wzrost wyniesie 28 procent. Natomiast w Kazachstanie otrzymano iście rekordowy wynik produkcji – 18 mln ton, co w efekcie daje wolumen o 80 procent większy w odniesieniu do poprzedniego sezonu.

Niestety, zdaniem specjalistów, w tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych odnotuje się spadek produkcji o 10 procent, a zatem zbiory pszenicy będą w granicach 54,4 mln ton.

Natomiast światowe zapotrzebowanie na pszenicę w tym sezonie prawdopodobnie zamknie się w granicy 679 mln ton, tj. o 2 mln ton więcej. Taki stan rzeczy wyniknie ze zwiększonego zapotrzebowania na ten rodzaj zboża w branży paszowej. Nic w tym dziwnego, skoro pszenicy paszowej o niskiej i średniej jakości jest w miarę sporo. Poza tym jest ona tańsza od kukurydzy.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!