Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Większe zbiory pszenicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według przewidywań, w obecnym sezonie światowa podaż pszenicy wyniesie 879 mln ton, a więc o...

Według przewidywań, w obecnym sezonie światowa podaż pszenicy wyniesie 879 mln ton, a więc o 3 procent więcej niż sezon wcześniej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Większa produkcja to efekt wyższych zbiorów przede wszystkim w Rosji, które prawdopodobnie osiągną granicę 58 mln ton, a więc o 16 ,5 mln ton więcej w stosunku do sezonu ubiegłego. Również na Ukrainie odnotowana zostanie zwyżka, która będzie na poziomie 21,5 mln ton, czyli wzrost wyniesie 28 procent. Natomiast w Kazachstanie otrzymano iście rekordowy wynik produkcji – 18 mln ton, co w efekcie daje wolumen o 80 procent większy w odniesieniu do poprzedniego sezonu.

Niestety, zdaniem specjalistów, w tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych odnotuje się spadek produkcji o 10 procent, a zatem zbiory pszenicy będą w granicach 54,4 mln ton.

Natomiast światowe zapotrzebowanie na pszenicę w tym sezonie prawdopodobnie zamknie się w granicy 679 mln ton, tj. o 2 mln ton więcej. Taki stan rzeczy wyniknie ze zwiększonego zapotrzebowania na ten rodzaj zboża w branży paszowej. Nic w tym dziwnego, skoro pszenicy paszowej o niskiej i średniej jakości jest w miarę sporo. Poza tym jest ona tańsza od kukurydzy.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku

  2017 rok był już trzecim z rzędu charakteryzującym się relatywnie niskimi, choć wyższymi niż rok wcześniej, cenami skupu zbóż. Jest to w dużym stopniu związane z dużą podażą ziarna na...
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
 • Ceny pszenicy, jęczmienia i kukurydzy w Polsce wyższe niż średnio w UE
 • Ceny pszenicy, jęczmienia i kukurydzy w Polsce wyższe niż średnio w UE

  Z analizy danych obejmujących okres od 12 do 18 czerwca 2017 r. wynika, iż ceny polskiej pszenicy, jęczmienia paszowego i kukurydzy były wyższe od przeciętnych cen we Wspólnocie.
 • Zmiany w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin
 • Zmiany w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin

  Ustawa wprowadza nowe rozwiązania w relacjach pomiędzy hodowcami oraz organizacjami hodowców, a posiadaczami gruntów rolnych oraz organizacjami posiadaczy gruntów rolnych, w zakresie pobierania...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl