Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
PE określi warunki poparcia dla porozumienia ws. wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na krótko przed rozpoczęciem rozmów na temat wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE grupy...

Na krótko przed rozpoczęciem rozmów na temat wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE grupy polityczne w Parlamencie Europejskim określą swoje priorytety i cele negocjacyjne. Debata, a następnie głosowanie w tej sprawie odbędzie się w środę 5 kwietnia br.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zapewnienie równych praw obywatelom UE mieszkającym w Wielkiej Brytanii i obywatelom brytyjskim mieszkającym w Unii jest kluczowym priorytetem Parlamentu. W projekcie rezolucji posłowie podkreślają też, że Wielka Brytania pozostaje członkiem UE do momentu oficjalnego wystąpienia, z czego wynikają zarówno prawa jak i obowiązki członkowskie, w tym zobowiązania finansowe zapisane w wieloletnim ramowym budżecie UE, nawet jeśli obejmują okres wykraczający poza datę wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE.
 
W rezolucji znalazło się też ostrzeżenie przed próbą łączenia w negocjacjach kwestii bezpieczeństwem i przyszłych stosunków gospodarczych pomiędzy Unią a Wielką Brytanią oraz przed zawieraniem porozumień sektorowych w dziedzinie gospodarki.
 
W tekście znalazł się też koncyliacyjny zapis dotyczący możliwości podjęcia rozmów w sprawie „postanowień przejściowych” dotyczących przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią jeszcze w trakcie dwuletniego okresu negacyjnego przewidzianego w art. 50. Mogłyby się one jednak rozpocząć dopiero w momencie, gdy osiągnięty zostanie „znaczący postęp” rozmowach dotyczących wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii. Ostateczna umowa o przyszłych stosunkach dwustronnych może zostać zawarta dopiero, gdy Wielka Brytania przestanie być członkiem UE, a uzgodnienie wcześniej postanowienia przejściowe mogą obowiązywać nie dłużej niż trzy lata.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl