| Autor: redakcja1

Francja: Przed zniesieniem kwot produkcyjnych zwiększy się areał upraw buraków cukrowych

Francuski związek plantatorów buraka cukrowego (CGB) spodziewa się, że w 2016 roku obszar upraw buraków cukrowych powinien zwiększyć się o 4% do 400 tys. ha - podaje FAPA/FAMMU.

Francja: Przed zniesieniem kwot produkcyjnych zwiększy się areał upraw buraków cukrowych

Zasiewy buraków cukrowych we Francji

Większa powierzchnia jest konieczna do większej produkcji cukru po zniesieniu kwotowania jego produkcji po październiku 2017 roku. Według CGB, część francuskich producentów cukru zakontraktowała na 2016 rok większy obszar, żeby wytworzoną dzięki niemu nadwyżkę cukru zmagazynować i sprzedać po abolicji limitów produkcyjnych.
 
Związek prognozuje, że Francja ma potencjał wywozowy rzędu 1,5 mln ton cukru, który mógłby trafić do krajów poza UE. W sezonie 2015/2016 wysyłka cukru do krajów trzecich CGB ocenił na 400 tys. ton. CGB wzywa również do zawierania porozumień branżowych po 2017 roku, żeby w ten sposób zapewnić stabilne perspektywy plantatorom. Związek wskazuje też, że wydłużenie kampanii zmniejszy koszty producenta.
 
Francuskie ministerstwo rolnictwa oceniło areał buraków cukrowych w 2015 roku na 384 tys. ha, a zbiory na 32,56 mln ton. Powinno to pozwolić na wytworzenie 3,5 mln ton cukru oraz 500 mln litrów bioetanolu i 450 mln litrów alkoholu. CGB przewiduje, że z wytworzonych 3,5 mln ton cukru 1,4 mln ton zostanie dostarczone do innych krajów unijnych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!