Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Czy twój wąż spożywczy posiada deklarację zgodności?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Każdy producent żywności powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka przedostania się do jego...

Każdy producent żywności powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka przedostania się do jego produktów niebezpiecznych dla naszego zdrowia substancji. Bardzo często dochodzi do tego w trakcie załadunku lub za sprawą nieprawidłowego użytkowania węży, co w konsekwencji prowadzi do pęknięć w jego konstrukcji. Sama świadomość zagrożenia to jednak nie wszystko! W tym artykule dowiesz się, czy stosowane w Twoim przedsiębiorstwie przewody są bezpieczne, a co za tym idzie - spełniają normy oraz najważniejsze regulacje prawne. W poniższej analizie bazować będziemy na wężach spożywczych Food Star/SD polecanych przez Tubes International.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Materiały będące w kontakcie z produktami spożywczymi nie mogą wywoływać niepożądanych zmian w ich składzie. Dlatego powinny być one na tyle obojętne, aby szkodliwe dla zdrowia substancje nie przenikały do żywności. Jak zatem rozpoznać, czy zakupiony przez nas produkt realizuje wymagania higieniczności?
 
Bezpieczny dla procesu produkcji wąż powinien posiadać specjalne oznakowanie wraz z załączoną dokumentacją. Zawiera ona nazwę producenta oraz potwierdza możliwość stosowania substancji spożywczych mogących mieć styczność z pożywieniem.

Jednym z często popełnianych błędów jest stosowanie węża niezgodnego z jego przeznaczeniem. Warto pamiętać, że każdy z nich jest dedykowany innej grupie substancji spożywczych. Aby ułatwić jego dobór dostawcy załączają do niego tabelę substancji spożywczych. Dokładnie wyszczególnia ona, który produkt jest właściwy do danej aplikacji. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić producenta o tzw. deklarację zgodności. Potwierdza ona adekwatność węża z wymogami, na które się powołuje.

Kupując wąż zapytaj dostawcę, czy posiada oznakowanie informujące o dopuszczeniu wyrobu do obiegu.
 
Czego się wystrzegać?

 
 
Największym mitem dotyczącym bezpieczeństwa węży spożywczych jest oznakowanie  “NIE TOKSYCZNY” (“NON-TOXIC”). W żadnym wypadku nie potwierdza ono zgodności z przyjętymi normami, wprowadzając jedynie w błąd zakupującego. Uważaj również na produkty pozbawione logotypu producenta!

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4
2015-06-26 15:23:16, napisał: Gość

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą węży do mleka http://www.tubes-international.pl/weze_do_substancji_spozywczych.htmlPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl