Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Mrożonki i ich bogate wartości odżywcze

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Mrożenie jest najlepszą formą długotrwałego przechowywania warzyw i owoców. Pod względem...

Mrożenie jest najlepszą formą długotrwałego przechowywania warzyw i owoców. Pod względem wartości odżywczych to mrożonki są najbardziej zbliżone do produktów świeżych. W trakcie mrożenia nie dodaje się soli, cukru, octu ani innych substancji konserwujących. Nie zachodzą też wtedy zmiany w strukturze białek ani proces jełczenia tłuszczów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Nie kupuj bryły w torebce


- Przy zakupie produktów mrożonych zwracajmy uwagę, czy są one odpowiedniej jakości. Owoce i warzywa powinny być sypkie, nie przylegać do opakowania, luźno się w nim przemieszczać. Jeżeli jest inaczej i są one zbrylone, najprawdopodobniej został przerwany łańcuch chłodniczy: produkt uległ wcześniejszemu rozmrożeniu, a następnie został zamrożony – mówiła w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Beata Łobejko z Działu Badań i Rozwoju firmy Hortex.
 

Rozmroziłeś? Więc teraz zjedz!


Mrożonki należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż −18°C. Jeśli produkt się już rozmroził, musimy go wykorzystać − nie zamrażajmy go ponownie. Warzywa oraz owoce najlepiej rozmrażać bezpośrednio przed spożyciem i w jak najkrótszym czasie. Możemy to robić w lodówce lub poza nią − w temperaturze pokojowej. Oczywiście mrożonki można też użyć do przygotowywania niektórych posiłków bez wcześniejszego rozmrażania. Mrożone warzywa wykorzystamy np. do zupy, a owoce − do tortu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Krótsze terminy stosowania nawozów
 • Krótsze terminy stosowania nawozów

  Wiele sygnałów wskazuje na to, iż Prezes Rady Ministrów jeszcze przed wakacjami podpisze rozporządzenie z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu...
 • Wymiana handlowo-spożywcza wśród mundialowych rywali Polaków
 • Wymiana handlowo-spożywcza wśród mundialowych rywali Polaków

  Eksport produktów rolno-spożywczych z Polski do naszych grupowych rywali (Senegalu, Kolumbii i Japonii) z tegorocznego Mundialu w Rosji jest nieznaczny. W 2017 roku łączna wartość eksportu...
 • Pomocnik przy zbiorach - 4,5 tys. umów
 • Pomocnik przy zbiorach - 4,5 tys. umów

  Niespełna miesiąc temu weszła w życie ustawa umożliwiająca zawieranie nowego rodzaju umowy cywilnoprawnej jako podstawy świadczenia pomocy przy zbiorach.
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18
 • Kierunki zagospodarowania jabłek w Polsce w sezonie 2017/18

  Jak wynika z szacunków IERiGŻ, w sezonie 2017/2018, z uwagi na nieurodzaj owoców w 2017 r., w Polsce do przetwórstwa trafiło o ponad 45% mniej jabłek niż sezon wcześniej.
 • Zaostrzony Program bioasekuracji
 • Zaostrzony Program bioasekuracji

  Zmieniony „Program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018 wszedł w życie 15 bm. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl