Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Obowiązkowa informacja o kaloryczności napojów alkoholowych od 2016 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisja Europejska powinna przygotować wniosek, w którym znajdą się plany zobowiązania...

Komisja Europejska powinna przygotować wniosek, w którym znajdą się plany zobowiązania producentów alkoholu do podawania wartości kalorycznej i składu na etykietach, najpóźniej do 2016, uznali posłowie w środę. W przyjętej rezolucji wzywają oni do stworzenia nowej strategii dotyczącej alkoholu w UE, skoncentrowanej na ograniczeniu spożycia alkoholu wśród nieletnich oraz na wprowadzeniu w całej UE oznaczeń ostrzegających przed piciem i prowadzeniem pojazdów oraz piciem w ciąży.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Posłowie wzywają Komisję Europejską do "niezwłocznego rozpoczęcia prac nad nową strategią dotyczącą alkoholu dla UE (2016-2022)", aby pomóc rządom krajowym w radzeniu sobie ze szkodami wyrządzanymi przez alkohol. Wśród celów strategii powinny znaleźć się zbieranie wiarygodnych danych, ulepszona prewencja oraz terapie, zmniejszenie ilości wypadków związanych z prowadzeniem po wypiciu alkoholu oraz wyraźne rozróżnienie pomiędzy modelami picia, stwierdzili posłowie w rezolucji, którą przyjęli w środę.
 
Etykiety ze składnikami i kaloriami
 • Komisja Europejska powinna ocenić, czy obowiązek dostarczania konsumentom informacji na temat składników i zawartości kalorycznej powinien odnosić się do napojów alkoholowych, stwierdzili posłowie.
 • Zawartość kaloryczna napojów alkoholowych powinna być jasno przedstawiona, a Komisja Europejska powinna przedstawić propozycję przepisów najpóźniej do końca 2016 roku, dodali.
 • Posłowie wezwali także Komisję Europejską do rozważenia wprowadzenia unijnego systemu etykiet przestrzegających przed piciem alkoholu w ciąży oraz prowadzeniem po alkoholu.
Ochrona młodych konsumentów
 
Posłowie wzywają państwa członkowskie UE to zwiększenia wysiłków w celu ochrony młodych ludzi przed alkoholem, poprzez przestrzegania limitów wieku, w którym wolno spożywać legalnie alkohol oraz do monitorowania wpływu reklamy alkoholu na młodzież i ograniczania jej dostępności. Kraje członkowskie powinny również rozważyć wprowadzenie przepisów przeciwko sprzedaży bardzo taniego alkoholu.
 
Komisja Europejska powinna zająć się również transgraniczną sprzedażą alkoholu przez internet, uważają posłowie. Państwa członkowie powinny też prowadzić kampanie informacyjne na temat szkodliwości upijania się, szczególnie dla nieletnich oraz zwiększyć wysiłki w celu ograniczenia wypadków drogowych związanych z jazdą po pijanemu.
 
Nadużywanie alkoholu powoduje każdego roku 3,3 miliony przedwczesnych zgonów na świecie, tzn. 5,9% wszystkich zgonów. W grupie wiekowej 20-39, około 25% wszystkich zgonów jest spowodowanych nadużywaniem alkoholu, w wyniku wypadków, aktów przemocy oraz niewydolności wątroby.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w pierwszym kwartale 2018 r., w odniesieniu do porównywalnego okresu przed rokiem, dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosły o 2,3% do 38,9 mln t.
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl