| Autor: redakcja1

Pepsi ponownie z aspartamem

Koncern PepsiCo postanowił ponownie postawić na aspartam jako słodzik w swoich dietetycznych napojach - podaje FAPA/FAMMU.

Pepsi ponownie z aspartamem
W związku z tym, w sprzedaży będą trzy produkty o zmniejszonej wartości kalorycznej. Diet Pepsi, które jest bez aspartamu i dalej będzie na rynku. Drugim z nich będzie Diet Pepsi Classic Sweetener Blend z aspartamem. Z kolei Pepsi Max zmieni nazwę na Pepsi Zero Sugar. Decyzję koncern tłumaczy spełnieniem oczekiwań konsumentów, którzy mają różne potrzeby i tym samym szukają różnych smaków.
 
Przypomnijmy, że PepsiCo zrezygnowało z aspartamu pod koniec 2015 roku z uwagi na rosnące obawy względem negatywnych skutków zdrowotnych – badania na myszach wykazywały, że jest rakotwórczy.
 
Jak wynika z danych amerykańskiego Beverege Digest, w pierwszym kwartale 2016 roku sprzedaż dietetycznej Pepsi zmalała o 10,6%, a odpowiedników produkowanych przez konkurencyjne Coca-Cola Co. o 5,7%. Dlatego PepsiCo postanowiło powrócić do aspartamu, z którego cały czas korzysta jego największy konkurent.


Tagi:
źródło: