Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rośnie produkcja i eksport foie gras z Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rok 2014 był bardzo korzystny dla francuskich producentów pasztetu z otłuszczonych wątróbek...

Rok 2014 był bardzo korzystny dla francuskich producentów pasztetu z otłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych tzw. foie gras – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek foie gras we Francji

W samej Francji wartość sprzedaży wyniosła 3 mln EUR i była o 4% większa w stosunku do 2013 r. Nadwyżka w handlu zagranicznym była na poziomie 57,3 mln EUR, tj o. o 5 mln EUR wyższym niż rok wcześniej, dzięki zwiększeniu się eksportu o 2,8 mln EUR i zmniejszeniu importu o 2,3 mln EUR.

 

Francja jest czołowym producentem foie gras na świecie, z poziomem wytwarzania 19,6 tys. ton w 2014 r. Z każdym rokiem wzrasta także konsumpcja tego delikatesu w tym kraju, przede wszystkim w okresie świątecznym. Coraz bardziej zróżnicowana jest również oferta produktów. W 2014 r. we francuskich sklepach sprzedawano 76 różnych rodzajów foie gras.

 

Zwiększył się także eksport, głównie do Hiszpanii, będącej największym rynkiem zbytu. Wyższe były także wysyłki do Belgii, Hongkongu, Tajlandii, Wietnamu i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Korzystny dla Francji był również werdykt sądu federalnego Kalifornii, który uchylił obowiązujący od ponad 2 lat zakaz sprzedaży foie gras w tym stanie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Kolejne żubry jadą do Hiszpanii
 • Kolejne żubry jadą do Hiszpanii

  Dziewięć polskich żubrów z Białowieży i Gołuchowa wyruszyło w podróż przez Europę. To kolejny transport naszych zwierząt za granicę, realizowany w ramach kompleksowego projektu ochrony...
 • Spadek unijnych zbiorów owoców cytrusowych w bieżącym sezonie 2017/18
 • Spadek unijnych zbiorów owoców cytrusowych w bieżącym sezonie 2017/18

  Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) szacuje, że zbiory owoców cytrusowych w Unii Europejskiej w bieżącym sezonie 2017/18, tj. w okresie październik 2017- wrzesień 2018, wyniosą ok. 10,8 mln...
 • O zrównoważonej transformacji w Paryżu
 • O zrównoważonej transformacji w Paryżu

  Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, uczestniczył w Paryżu w spotkaniu inaugurującym projekt dotyczący przygotowania europejskiej strategii...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl