| Autor: redakcja1

Tańszy koncentrat jabłkowy

Ceny koncentratu jabłkowego na rynkach europejskich wykazują dalszy trend spadkowy. Jak wynika z notowań Foodnews cena ZSJ z Polski w drugiej połowie stycznia 2014 roku zmalała poziomu z 1,30 euro/kg do 1,10 euro/kg – podaje Bank BGŻ.

Tańszy koncentrat jabłkowy
Informacje portalu mówią nawet o cenie 1 euro/kg, tj. 1,36 USD/kg za kilogram koncentratu z Polski. Analizując notowania historyczne cen dla stycznia, byłby to najniższy poziom od zarejestrowanego w 2010 roku. Obniżka cen, a także sytuacja w Chinach spowodowały, że polski koncentrat stał się konkurencyjny cenowo do chińskiego nie tylko w UE, przy czym na chiński ZSJ obowiązuje 30% cło, ale również poza jej granicami.
 
W związku z tym można oczekiwać, że polski zagęszczony sok jabłkowy w sezonie 2013/2014 ma większą szansę znaleźć odbiorców wśród krajów nieunijnych między innymi USA, będących największym importerem ZSJ z "`Państwa Środka".


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!