Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wprowadzono bezcłowe kontyngenty na import ukraińskiego drobiu i jaj do Unii Europejskiej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na podstawie rozporządzenia Komisji Europejskiej z dania 16 kwietnia 2014 roku, weszły w życie...

Na podstawie rozporządzenia Komisji Europejskiej z dania 16 kwietnia 2014 roku, weszły w życie jednostronne preferencje handlowe polegające na obniżeniu lub zniesieniu ceł na przywóz towarów z Ukrainy na teren Unii Europejskiej – poinformowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W dokumencie zostały określone kategorie stawek celnych dla towarów wymienionych w Zintegrowanej Taryfie Celnej. Przepisy te obowiązywać będą do 31 października 2014 roku, ze względu na zaplanowane wcześniej wejście w życie Układu o Stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską.
 
Wprowadzenie jednostronnych preferencji celnych dla Ukrainy uzasadniono w nastepujący sposób: W związku z bezprecedensowymi wydarzeniami na Ukrainie, nie jest właściwe oczekiwanie na wejście w życie postanowień układu o stowarzyszeniu dotyczących DCFTA - kompleksowej umowy o wolnym handlu, lecz wyprzedzenie ich wdrożenia poprzez wprowadzenie autonomicznych środków handlowych oraz jednostronne rozpoczęcie obniżania lub znoszenia unijnych ceł na towary  pochodzące z Ukrainy.
 
W związku z tym od 25 kwietnia unijni importerzy mogą ubiegać się o bezcłowy zakup drobiu i jaj z Ukrainy w ramach wprowadzonych kontyngentów, którymi w Polsce zarządza Agencja Rynku Rolnego.
 
Szczegółowe procedury uzyskania pozwoleń zostały określone w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej nr 412/2014 z dnia 23 kwietnia 2014 r. oraz w Rozporządzeniu nr 413/2014 z dnia 23 kwietnia 2014 r.
 
W dokumentach tych określono bezcłowy przywóz na teren krajów Wspólnoty następujących produktów:
 • piskląt i żywca drobiowego o masie powyżej 185 g – zerowa stawka celna
 • jaj wylęgowych – zerowa stawka celna
 • mięsa drobiowego i przetworów z mięsa drobiowego – bezcłowy kontyngent taryfowy w wysokości 16 tys. ton dla mięsa drobiowego świeżego, chłodzonego lub zamrożonego i 20 tys. ton dla mrożonych tuszek
 • jaja spożywcze świeże w skorupkach i przetwory z jaj albuminy z jaj – bezcłowy kontyngent taryfowy w wysokości 1500 ton oraz dodatkowy bezcłowy kontyngent taryfowy w wysokości 3000 ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl